Відбулась Звітна конференція Всеукраїнських екологічних проектів “Зробимо Україну чистою разом” та “ЧистоFest”

             19 травня 2017 року в Залі засідань Київської міської державної адміністрації   за участі представників обласних осередків організації, координатори фестивалю, кращих ЕКО  Волонтерів, Партнерів, друзів організації, зіркових амбасадорів й представників Міністерств та відомств відбулась Звітна конференція  екологічних проектів ГО “Let’s do it, Ukraine” – акція наймасштабнішого прибирання в країні “Зробимо Україну чистою разом” та Всеукраїнський екологічний фестиваль “ЧистоFest”
Урочисто відкрили Звітну конференцію поважні гості: Дар’я Ровба, представник Let’s Do it! World (Естонія),  Полуйко Василь Юліанович, заступник Міністра екології та природних ресурсів України, Коляда Валентина Север’янівна, начальник відділу залучення молоді до здорового способу життя департаменту молодіжної політики Міністерства молоді та спорту України.

 Дякуємо партнерам Звітної конференції: Київській міській державній адміністрації, Київському молодіжному центру, Корпорації “Біосфера” та продуктовому партнеру компанії РepsiCo в Україні.

Почесними грамотами Let’s do it, Ukraine 2017 року за підписами: Марини Порошенко, Дружини Президента України; Ігоря Жданова, Міністра молоді та спору України; Євгена Нищука, Міністра культури України; Остапа Симерака, Міністра екології та природних ресурсів України; Зузани Заланової, Координатора Програми Волонтери ООН в Україні; Юлії Мархель, Президента ГО Let’s do it, Ukraine були нагороджені 120 найкращих  ЕКО активістів, волонтерів, благодійників:Екологія, Розвиток екологічних громад, поводження з відходами

Національна команда Let’s do it, Ukraine: Юлія Мархель, Наталія Косяченко, Олег Іванчук, Максим Шаповалов, Людмила Осипчук, Іван Швая, Олександр Фоменко, Ірина Ященко, Олександр Пінчук, Марина Якимова, Олександра Громова, Софія Півторак, Ірина Мартова, Василь Лупинос, Марія Душа, Віталіна Сторожук, Леся Лесів, Оля Щербина, Катерина Побиванець, Іван Міщук, Юлія Радушинська, Микола Чайковський, Дмитро Рубльов, Любов Жовтоніжко, Кристина Угленко, Олег Шкода, Андрій Саук, Анна Радченко.

Обласні координатори Let’s do it, Ukraine та акції “Зробимо Україну чистою разом! 2017 року”: Владислав Сірик, Сніжана Ліщук, Катерина Маляревська, Зуяков Андрій, Артур Маліновський, Іван Збуринь, Прохор Казбеков, Ольга Мудра, Белла Шевченко, Констянтин Ізотов, Євгенія Ткаченко, Ганна Какауліна, Юрій Синенький, Оксана Власюк, Оксана Власюк, Ірина Дуднік, Юлія Котельнікова, Роман Гловацький, Ірина Михалевич, Вікторія Микитюк, Анна Прокаєва, Анна Глущук, Анастасія Климентенко, Кувіла Вікторія, Гергель Олександр, Оксана Барчан, Вікторія Богдан.

Координатори великих міст Let’s do it, Ukraine та акції “Зробимо Україну чистою разом! 2017 року”:  Аліна Маєвська, Анна Притика, Віктор Годний, Вікторія Демьянова, Андрій Гончар, Дарія Руда, Дарія Руда, Ольга Кичак, Анастасія Долгополова, Владислав Бобаль.

Обласні координатори фестивалю “ЧистоFest”: Ярослав Адамчук, Козачук Анастасія, Андрій Пилипенко, Блищик Дар’я, Сергій Кузьменко, Мостова Маргарита, Комендяк Олена, Почерніна Ірина, Шкрабій Маріанна, Семенова Юлія, Ірина Сопільняк, Євгенія Лавринюк, Сергій Ступніцький,  Катерина Каширна.

Зіркові амбасадори  Let’s do it, Ukraine: Наталка Карпа, Ілля Ярема, Андрій Чорновол, Dj ANNA LEE

Нагадаємо, що Більше мільйона українців вийшли на прибирання 

З 1 по 29 квітня 2017 року проходив сезон прибирань Let’s do it, Ukraine з роздільним збором відходів. За попередніми підрахунками більше мільйона українців за цей очистили 4760 локації парків, скверів, прибережних зон, лісів та маленьких несанкціонованих сміттєзвалищ у 228 населених пунктах України.
Фінальною крапкою очищення країни від сміття стало наймасштабніше прибирання 29 квітня в якому одночасно взяли участь понад 483 000 волонтерів в рамках проекту Let’s Do It Ukraine! та проведення екологічного фестивалю «ЧистоFEST». Учасниками зібрано 2940 тонн сміття з них рівень відсортованих відходів та зданих на перероблення в Україні під час всього періоду проекту коливався від 38 % до 86%.
Організатори щиро вдячні кожному учаснику, волонтеру, координатору та всім партнерам. Кожен регіон доклав максимум зусиль щоб зробити свою батьківщину чистішою.Достойно відзначити обласні центри з найвищими показниками: акція «Зробимо Україну чистою разом!» 2017 – Миколаївська область, залучивши кожен районний центр. Фестиваль «ЧистоFest» 2017 – Сумська область. Прогрес року в рейтингу Let’s do it, Ukreine з перевагою над 21 обласним центром займає – Кіровоградська область. В рейтингу найбільше відсортованих відходів та зданих на перероблення займає лідерську позицію місто Краматорськ – 86%. Це перші кроки життя в чистій країні. Попереду багато щоденної локальної роботи. Наймасштабніше прибирання в Світі відбудеться 15 вересня 2018 року, всі країни учасниці міжнародного руху Let’s Do It, World! Об’єднають свої зусилля в один день.
Центральною локацією еко-події став столичний Гідропарк, який об’єднав понад 3 500 учасників. В черговий раз українці довели, що шукають не причини, а можливості, і що чиста країна починається з себе.

 «Щороку ми разом з українцями робимо нашу країну чистою. Let’s Do It, Ukraine! – це не тільки прибирання. Це соціально-екологічний рух, який об’єднує та охоплює усі сфери еко-відповідального життя. Нашою головною метою є виховання національною культури чистоти, правильне поводження з відходами та дбайливе ставлення до навколишнього середовища. Особливістю цьогорічної акції стало проведення прибирання з сортуванням відходів (сміття). Під час заходу ми сортували  сміття у пакети із вторинної сировини, вироблені корпорацією «Біосфера». Ми сподіваємося, що наш рух буде і надалі об’єднувати навколо себе людей, яким небайдуже сьогодення і екологічне майбутнє нашої країни», – розповіла президент Let’s Do It, Ukraine! Юлія Мархель.

Після наймасштабнішого прибирання у 21 області України пройшов еко-фестиваль «ЧистоFEST», головною метою якого є розкриття існуючих екологічних проблем країни через мистецтво та поширення культури дбайливого ставлення до навколишнього середовища. Особливістю фестивалю є те, що кожного року він збирає еко-сумлінних людей, які не залишають після себе сміття. У кожній області «ЧистоFEST» продемонстрував місцевий колорит та творчий потенціал регіонів. У Києві для еко-відповідальних українців виступили гурт BAHROMA, Сталеві грані  та співачка Наталка Карпа.

На допомогу українцям в пошуках пунктів прийому вторинної сировини, під час акції, прийшов мобільний додаток Lets do it Ukraine, завдяки якому можна організовувати та долучатися до прибирання вже існуючих забруднених зон, дізнаватися цікаві еко-новини та додавати найближчі пункти прийому вторинної сировини у своєму місті. Додаток можна завантажити з сайту LDU.COM.UA, встановити на свій гаджет та користуватися весь рік.

Організатори Let’s Do It, Ukraine! закликають українців 15 вересня 2018 року долучитися до Міжнародного прибирання, коли учасники понад 150 країн вийдуть приберуть і більше не смітити.

Проект проходить під патронатом Дружини Президента України Марини Порошенко спільно з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, Міністерством молоді та спорту України, Міністерством екології та природних ресурсів України, Міністерством соціальної політики України, Міністерством освіти і науки України, Українським державним центром позашкільної освіти, Київською державною адміністрацією, а також Програмою Волонтерів ООН в Україні, Київським молодіжним центром. Акцію підтримують громадські організації: Фундація Регіональних Ініціатив, STREET WORKOUT UKRAINE, AIESEC в Україні, JCI UKRAINE, Українська академія лідерства та Українська асоціація студентів.

Let’s Do It, Ukraine щиро дякує за підтримку акції «Зробимо Україну чистою разом!» і всеукраїнського фестивалю «ЧистоFEST» генеральному партнерові корпорації «Біосфера» (ТМ Фрекен БОК), логістичному партнерові компанії «Ін Тайм», а також регіональним партнерам – компанії РepsiCo в Україні, мережі торговельних центрів «Епіцентр» та мережі АЗК «ОККО» за підтримку та участь у заході.

Інформаційна довідка:Let’s Do It, Ukraine! – це громадська організація, яка реалізовує 6 щорічних національних проектів та понад 60 локальних проектів, діє в 24 областях України, об’єднує понад 1 млн. учасників. Організація є частиною міжнародного руху Let’s Do It, World!, який об’єднав вже 113 країн та близько 17 млн. учасників для того, щоб піклуватися про екологію та чистоту нашої планети. Стратегічні партнери: Правова група «Домініон», типографія ТОВ «Друкарня «Столична», креативна агенція ТОВ «РЕІН», PR агентство Power Agency.

Будемо раді співпраці протягом 2017 -2018 років, Президент ГО «Let’s do it, Ukraine» Юлія Мархель, 093 030 73 03, Заступник Президента ГО «Let’s do it, Ukraine» Наталія Косячеко – 095 382 53 14.

Приєднатися до проекту: http://LDU.com.ua  https://vk.com/ldueco

https://www.facebook.com/letsdoitukraineecoFEST