МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ, СПРЯМОВАНА НА ЗАЛУЧЕННЯ МОЛОДІ ДО СУСПІЛЬНО ЗНАЧУЩОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ІІІ Міжнародна конференція Let’s Do It! Країн Східного Партнерства

МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ, СПРЯМОВАНА НА ЗАЛУЧЕННЯ МОЛОДІ ДО СУСПІЛЬНО ЗНАЧУЩОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ІІІ Міжнародна конференція Let’s Do It! Країн Східного Партнерства

Цьогорічна МІЖНАРОДНА КОНФЕРЕНЦІЯ, СПРЯМОВАНА НА ЗАЛУЧЕННЯ МОЛОДІ ДО СУСПІЛЬНО ЗНАЧУЩОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ІІІ Міжнародна конференція Let’s Do It! Країн Східного Партнерства яка відбулась з 1 по 3 грудня 2017 року в мала екологічну тематику й об’єднала понад 250 молодих учасників з шести країн Східного Партнерства: Україна, Молдова, Білорусь, Казахстан, Узбекистан, Азербайджан а також поважних гостей з Естонії.. На порядку денному стояла – координація та напрацювання плану дій щодо підготовки до “Всесвітнього дня прибирання”, що відбудеться 15 вересня 2018 року.
Організаторами стали Всеукраїнський молодіжний рух «Let’s do it, Ukraine» спільно з міжнародним громадським рухом «Let’s Do It! World» та Київським молодіжним центром за підтримки Міністерства молоді і спорту України, Управління молоді та спорту Департаменту освіти і науки, молоді та спорту КМДА, Програми Волонтерів ООН в Україні, компанії PepsiCo в Україні, ПАТ “Фармак”, кондитерська фабрика “Ярич”.
Молодь об’єднує дві мети: сформувати національну культуру чистоти, дбайливе ставлення до довкілля та вивести на прибирання не менш як 5% населення кожної країни-учасниці. Одним словом, молодіжні лідери протягом десяти наступних місяців ставлять собі за мету привчити громадян до чистоти та порядку навколишнього середовища, сортувати відходи та здавати їх на перероблювання.

“На сьогодні є великі зрушення в напрямку екологічної свідомості – починає діти Національна стратегія поводження з відходами, у нас є пункти прийому вторинної сировини, які є не у всіх країнах. Є лінії сортування. А ще, ми переконані, що коли людина виходить разом з нами розгрібати стихійні смітники, вона більш бережно в результаті ставиться до навколишнього середовища, сама не забруднює його та проводить просвітницьку роботу для інших. Ми ставимо за мету об’єднати 5% населення країни, і зрештою так буде в кожній країні-учасниці. Прагнемо, щоб усі ці люди вийшли й поприбирали несанкціоновані сміттєзвалища. Але усвідомлюємо, для того, щоб планета стала чистою, треба працювати над першопричинами. І це наша стратегічна мета”, – говорить Юлія Мархель, Президент Громадської організації “Всеукраїнський молодіжний рух «Let’s Do It, Ukraine!»
Цьогорічне прибирання зібрало понад мільйон сто тисяч учасників, у наступному році цю цифру організатори планують подвоїти. Саме для того, аби дії та підготовка в усіх областях були злагодженими, до участі в конференції запросили тих, на кого буде покладено управлінські функції координаторів в областях. На їхніх плечах – п’ять тисяч локацій, які вже запропонували активісти з усієї України.
На сьогодні «Let’s Do It, Ukraine!» вже заручилися підтримкою влади – їм сприяють Міністерство молоді та спорту і Міністерство екології та природних ресурсів. Більше зусиль доведеться докласти задля налагодження якісної і продуктивної співпраці з місцевим самоврядуванням, громадами які здебільшого йдуть назустріч в міру можливостей. А ще важливими й незамінними партнерами є представники соціально відповідального бізнесу та медіа.
Заступник міністра молоді та спорту України Олександр Ярема на відкритті конференції зазначив, що Міністерство всіляко сприятиме в реалізації напрацювань конференції.


“Перші кроки в моєму громадському житті були пов’язані з охороною навколишнього середовища, це було ще в школі. Я переконаний, що про захист навколишнього середовища треба говорити з якомога найменшого віку, а може навіть з дитячого садочка. Бо нас, старших людей, тяжко переконати в чомусь, коли людина вже має якісь звички, кидає недопалок на землю, їй здається що нічого не відбулося. А працюючи з дітьми розумієш, що це набагато легше – закласти в них цінність дбати про навколишнє середовище, не засмічувати природу, розділяти сміття, дбати про збереження ресурсів. Також для нас, як для Міністерства надзвичайно важлива ця міжнародна молодіжна співпраця. Це допомагає українцям краще інтегруватися в загальноєвропейський простір”, – додав Олександр Ярема.
Протягом трьох днів лідери різних молодіжних організацій вивчали досвід іноземних гостей, спілкувалися з ними неформально, цікавилися особливістю сприйняття проблеми засміченості в інших країнах та способами мотивації людей берегти довкілля. Ще два дні витратили на робочі моменти, проговорили етапи підготовки, проблемні питання, окреслили пріоритети, на що і коли варто звертати уваги. І найголовніше – сформували план дій на 2018 рік.