Перший Всеукраїнський табір еко-лідерів «Let’s do it Ukraine summer camp»

Всеукраїнський молодіжний рух «ЛЕЦ ДУ ІТ ЮКРЕЙН» ініціював перший Всеукраїнський табір екологічних лідерів «Lets do it Ukraine summer camp», який проходив з 28 серпня до 2 вересня 2017 року на  узбережжі Чорного моря в смт. Затока, Одеської області. Захід об’єднав 100 екологічних лідерів з різних куточків України. Особливістю та практичною складовою табору стало впровадження проекту «ЕКО ПАТРУЛЬ Lets do it, Ukraine» під час Міжнародного фестивалю «ZGAMES»

Основною метою проекту стали: аналіз поточного стану екологічної ситуації в Україні, розробка  плану локальних екологічних проектів на 2018 рік та опанування теоретичних та практичних навичок для їх реалізації.

Під час відкриття заходу на онлайн зв’язку був Заступник Міністра молоді та спорту України – Олександр  Ярема, а також представник Міністерства екології та природних ресурсів України.

 

«Вміння правильно розробити та втілити свої ідеї – постійна проблема активістів, які починають свою діяльність у цій сфері, адже окрім тяжких умов взаємодії із представниками влади, бізнесу та самою громадськістю, потрібно володіти знаннями та вміннями, щоб досягти результатів. Перший Всеукраїнський табір екологічних лідерів «Lets do it Ukraine summer camp» дав чітке розуміння готовності екологічних лідерів до позитивних, ефективних, стабільних змін в екологічній сфері, а практична реалізація проекту «ЕКО ПАТРУЛЬ Lets do it, Ukraine» під час Міжнародного фестивалю ZGAMES з метою навчити учасників масових заходів дбати про довкілля, нести відповідальність за засмічення навколишнього середовища, бути відповідальним та екологічним споживачем і залучення учасників до суспільно корисних дій, показала, що після масових заходів може лишатись чистота. Люди готові дбати про навколишнє середовище та найголовніше сортувати свої відходи й здавати їх на перероблювання» – Президент «Lets do it, Ukraine» Юлія Мархель  

Проект реалізований за підтримки Міністерства молоді та спорту України, Одеської обласної державної адміністрації, компанії «PepsiCo в Україні», Бази відпочинку «Надзбруччя», ТОВ кондитерської фабрики «Ярич», ТМ «Моркішка», Національної скаутської організації Пласт. Станиця Харків, AHF Ukraine, Одеський благодійний фонд “Шлях до дому” 

«В рамках табору учасники відвідали 36 годин  лекцій,  було реалізовано три проекти Lets do it, Ukraine : Акція прибирання, акція практичного сортування відходів «ЕКО ПАТРУЛЬ» та академія екологічних лідерів – задля закріплення набутих навичок. З новими знаннями та планом лідери повернуться додому активізувати еко спільноту на локальному рівні в рамках децентралізації та формувати національну культуру чистоти» – координатор проекту Людмила Осипчук. 

Програма табору включила інтенсивне навчання активістів у таких напрямах діяльності як: організація власних еко-проектів, особливості взаємодії з владою, робота із представниками ЗМІ, особливості громадської діяльності тощо. Програма проекту розроблена таким чином, щоб учасники табору могли відпочивати, спілкуватися, обмінюватися досвідом і представляти свої ідеї для обговорення та майбутньої реалізації.

Приємним сюрпризом для екологічних лідерів був приїзд поважних гостей: керівник з моніторингу покращення екологічного стану моря – Ярослав Слободник та Професор українського Інституту морської біології Борис Александров, які у свою чергу проінформували учасників табору щодо поточного стану роботи над екологічною стратегією найближчих років, поділилися науковими відкриттями та отриманими знаннями від проведених досліджень, розказали про спільні екологічні проекти з європейськими спеціалістами.  Спільний проект щодо захисту та піклування про середовище Чорного моря об’єднав український Інститут морської біології, ПРООН (Програма розвитку ООН) в Україні та Європейську комісію з питань водних та морських ресурсів. Був презентований проект моніторингу та аналізу екологічного стану Чорного моря «EMBLAS».

Окрім освоєння інтерактивних навчальних програм, учасники зможуть використати отримані знання й для іншої діяльності, що передбачає пошук партнерів, імідж-робота, взаємодія органами влади  та засобами масової інформації.

 

Деталі на сайті www.LDU.com.ua

https://www.facebook.com/letsdoitukraineeco

Сформуємо національну культуру чистоти, правильного поводження з відходами та дбайливого ставлення до довкілля разом!