Презентували новий всеукраїнський проект для шкіл Let’s Do It, Ukraine – School Recycling

Презентували новий всеукраїнський проект для шкіл Let’s Do It, Ukraine – School Recycling

20 грудня в в Українському кризовому медіа-центрі УКМЦ відбувся еко-брифінг, на якому ГО «Let`s do it, Ukraine» презентувала новий всеукраїнський  проект для шкіл – “Let’s Do It, Ukraine – School Recycling”.

Мета проекту – сформувати культуру правильного поводження з відходами у школярів і впровадити систему сортування відходів школи та відправлення їх на переробку.
«Let’s do it, Ukraine!» спільно з партнерами за підтримки Міністерства освіти і науки України, Українського державного центру позашкільної освіти та муніципалітетів вже почали реалізацію проекту “Let’s Do It, Ukraine – School Recycling”.
В планах протягом 2017 року охопити в різних куточках України понад 500 шкіл та більше ніж 100 000 школярів – які вчитимуться сортувати відходи.
В залежності від потужностей локальних підрядників, в Україні є можливість сортувати до 26 фракцій, з яких найрозповсюдженіші у школах: макулатура, пластик, Тетра Пак, органічні відходи, батарейки. Таким чином, основні необхідні ресурси для впровадження системи сортування у школі – баки для роздільного збору.

До Всесвітнього дня вторинної переробки в рамках всеукраїнського проекту “Let’s Do It, Ukraine – School Recycling” перші п’ять загальноосвітніх шкіл повністю перейшли на роздільний збір відходів.

ОФІЦІЙНЕ ВІДЕО ПРОЕКТУ В М. МИКОЛАЇВ https://www.youtube.com/watch?v=Hu4OIlgGLys

Провівши дослідження, організатори знайшли відповідь на ключове запитання «Чи готові школи сортувати відходи?». Марафон роздільного збору відходів охопив 67 шкіл та понад 13000 учасників. З них повністю відмовились взяти участь у проекті – 2 школи. Як результат – 99,7% загальноосвітніх навчальних закладів готові робити суттєві кроки для сортування відходів. Загалом, за листопад місяць школярами було зібрано: пластику (ПЕТ) 1513,25 кг; макулатури 17921 кг.  П’ять шкіл-переможниць в м. Миколаїв № 24 № 54 №1 № 38 Миколаївський муніципальний колегіум отримали контейнери для роздільного збору відходів – маленькі баки для сортування в приміщенні та великі накопичувачі.
«Під час останнього етапу школи збирали відходи вже у нові контейнери для сміття, і досягли високих результатів, за якими переможцями конкурсу з сортування відходів стала миколаївська загальноосвітня школа I – III ступенів № 54, учні якої протягом усього конкурсу в сумі зібрали 1060,34 кг відходів. Вітаємо наших переможців і бажаємо не зупинятися на досягнутому, а навпаки покращувати свої результати в наступних роках!» – Анна Ганжул, координатор проекту в м. Миколаїв.

«Продути, Планета, Люди – три складові оновленої стратегії «Відповідально до мети» PepsiCo, що визначатиме розвиток компанії до 2025 року. Серед пріоритетів –екологічне здоров’я нашої планети. Дбаючи про довкілля, ми, зокрема, хочемо досягти того, щоб вся наша упаковка підлягала повторному використанню у якості вторинної сировини. Запровадження сучасного, відповідального поводження з відходами, в тому числі використаної упаковки, шляхом роздільного збору – той напрямок, де небайдужі люди мають об’єднати свої зусилля. Зі свого боку, ми й надалі будемо підтримувати ініціативи в цьому важливому для суспільства напрямку», – Денис Адаховський, керівник департаменту екологічної безпеки компанії PepsiCo в Україні.

Зробимо Україну чистою разом, сортуючи відходи та відправляючи їх на переробку.

*Проект Let’s Do It, Ukraine – School Recycling не підтримує жодної політичної партії та є некомерційним проектом. Це соціальний проект, який проводиться винятково на громадських засадах.