Проект «ЕКОШКОЛА» в м. Шостка

Проект «ЕКОШКОЛА» в м. Шостка

ПАТ «Фармак» спільно зі всеукраїнським молодіжним рухом «Let’s do it, Ukraine» розпочав довготривалий інформаційно-просвітницький проект «ЕКОШКОЛА». У його межах відбудеться екологічний конкурс міні-грантів. Найкращі проекти, спрямовані на вирішення екологічних проблем конкретної школи, будуть реалізовані за ресурсної підтримки ПАТ «Фармак».

Пілотний проект стартував 1 березня 2018 року в м. Шостка та триватиме вісім місяців. У проекті беруть участь 10 шкіл міста.

Шкільні ЕКОкоманди вже відвідали початкові тренінги, відвідають унікальні лекції, на яких дізнаються про засади екологічного мислення і способу життя, як зберегти планету та природні ресурси, як підготувати екопроект для своєї школи й у такий спосіб зробити свій посильний внесок у збереження балансу на Землі.

«Без раціонального використання природних ресурсів, екологічної культури та свідомості важко підвищити якість життя населення, а для нас питання якості є пріоритетом. Ми вирішили реалізувати пілотний проект «ЕКОШКОЛА» у м. Шостка, де розташоване виробництво АФІ ПАТ «Фармак», щоби підвищити рівень екологічної свідомості школярів і залучити їх до процесу заощадження екологічних ресурсів. Показати, як невеликі правила можуть вплинути на екосистему школи, міста, країни. Школярі стануть амбасадорами нової екологічної культури України й перенесуть її у своє життя й життя своєї родини. Ми віримо, що подібні проекти, реалізовані бізнесом за допомогою влади і громадських організацій, виведуть нашу країну на новий рівень розвитку. Ми будуємо Європу у своїй країні, для своїх людей, і вона починається з нас із вами. З наших дітей»,зазначила Олена Зубарєва, керівник департаменту корпоративних комунікацій ПАТ «Фармак».

Спікери проекту — провідні молодіжні лідери країни: Юлія Мархель, лауреат Премії Кабінету Міністрів за особливі досягнення молоді в розбудові України, амбасадор міжнародної організації «Let’s Do It! World», координатор щорічної акції «Зробимо Україну чистою разом!»; Людмила Осипчук, президент всеукраїнського молодіжного руху «Let’s do it, Ukraine», координатор всеукраїнського екологічно-просвітницького фестивалю «ЧИСТОFEST»; Артур Маліновський, координатор акції «World Cleanup Day» в Україні, випускник «Української академії лідерства».

«Щороку ми разом з українцями формуємо національну культуру чистоти, правильного поводження з відходами, дбайливого ставлення до довкілля. Мільйони людей у всьому світі єднаються, мотивують своїм прикладом населення Землі до збереження природних ресурсів. Let’s Do It! — це соціально-екологічний рух, який об’єднує та охоплює всі сфери ековідповідального життя планети. Особливістю проекту «ЕКОШКОЛА» стало те, що теоретична складова займає лише 10%, а решту 90% займають практична, просвітницько-інформаційна діяльність самих учасників, яка об’єднає в процесі максимум родин м. Шостка. Разом ми змінимо екологічне майбутнє нашої країни», — розповіла Юлія Мархель, амбасадор міжнародного руху «Let’s Do It! World».

Проект «ЕКОШКОЛА» передбачає 3 етапи:

1 етап — освітній. Упродовж трьох місяців активісти із 10 шкіл (учні 8–11 класів) пройдуть спеціальне навчання. За цей час підлітки підвищать свої знання в галузі екології, дізнаються, як зберегти ресурси Землі, і відвідають виробництва, що працюють із дотриманням екологічних стандартів і норм, тобто не шкодять екології.

2 етап — практичний. Школярі презентуватимуть проекти для своїх навчальних закладів, спрямовані на збереження ресурсів. Найкращі з них отримають міні-грант для реалізації від Компанії «Фармак» та максимальну організаційну підтримку від усіх співорганізаторів.

3 етап — раціональний. Проекти-переможці будуть реалізовані до початку навчального року. За підсумками цього етапу організатори вивчать і оцінять результат і сприятимуть подальшому поширенню позитивного досвіду на базі інших навчальних закладів.

 

Громадська організація всеукраїнський молодіжний рух Let’s do it, Ukraine — учасник загальносвітового руху Let’s Do It! World, що об’єднує понад 18 мільйонів людей у 120 країнах, які щорічно в обраний день виходять на прибирання.

З 2015 року проводить щорічні наймасштабніші акції прибирання, у яких беруть участь комерційні та некомерційні організації, компанії, державні установи, працівники яких приєднуються на рівні соціальної відповідальності, засоби масової інформації, селебретіз та пересічні громадяни. У 2017 р. до акції долучилось понад 1 100 000 учасників у 24 областях, що очистили 4760 локації парків, скверів, прибережних зон, лісів та маленьких несанкціонованих сміттєзвалищ у 228 населених пунктах України. Учасниками зібрано 2940 тонн сміття з них рівень відсортованих відходів та зданих на перероблення в Україні під час усього періоду проекту коливався від 38% до 86%.

У межах підготовки акції 2018 року проведено низку всеукраїнських проектів: IV «Всеукраїнський форум взаємодії та розвитку» в період із березня по травень 2018 року згідно з графіком, опублікованим на сайті www.letsdoitukraine.org; всеукраїнський мистецько-екологічний фестиваль «ЧистоFest» 5 червня 2018 року; Всесвітній день прибирання «WORLD CLEANUP DAY» 15 вересня 2018 року, круглі столи та інші заходи.
Крім того, на постійні основі реалізуються проекти: рейтинг «ЕКО ШКОЛА РОКУ!», шкільний марафон роздільного збирання відходів Let’s do it, Ukraine — school recycling, у різних містах України.
Локальні проекти реалізуються обласними представництвами у 24 областях.
У 2018 році ГО “Let’s do it, Ukraine” запланували участь 5% населення України на 5 тисячах локацій по всій території країни.