Тонни сміття, зіркові учасники та врятоване цуценя. Як пройшов Всесвітній день прибирання в Україні – попередні результати

17 вересня 2022 року в Україні відбулась історична соціальна подія глобального масштабу Всесвітній день прибирання “World Cleanup Day”. Участь взяли українці з 24 регіонів країни, а також наші співвітчизники за кордоном. До події приєдналися навіть ековідповідальні громадяни Херсонської, Донецької та Луганської областей. До прибирань долучилися також Маріупольський національний та Херсонський державний аграрно-економічний університети!  РЕЗУЛЬТАТИ СТАНОМ […]

17 вересня 2022 року в Україні відбулась історична соціальна подія глобального масштабу Всесвітній день прибирання “World Cleanup Day”. Участь взяли українці з 24 регіонів країни, а також наші співвітчизники за кордоном. До події приєдналися навіть ековідповідальні громадяни Херсонської, Донецької та Луганської областей. До прибирань долучилися також Маріупольський національний та Херсонський державний аграрно-економічний університети! 

РЕЗУЛЬТАТИ СТАНОМ НА 12 ГОДИНУ 19 ВЕРЕСНЯ 2022 РОКУ

Десятки тисяч учасників у 24 регіонах нашої країни під час традиційного прибирання очистили 1809 офіційних локацій та зібрали 154 372 кг сміття, з яких 13 044 кг здали на переробку. Але прибирання ще тривають, також частина активностей та їх реєстрація буде проходити до 25 вересня включно, тож деталі та підсумки Всесвітнього дня прибирання 2022 в Україні організатори підбиватимуть 1 жовтня 2022 року.


“Україна – це не просто держава на карті світу. Україна – це наш рідний дім. Ми маємо разом об’єднатися, навести лад і поприбирати у ньому перед Перемогою над російськими окупантами. Доки наші хлопці із ЗСУ день за днем відвойовують кожен клаптик нашої землі, ми, українці, маємо тримати нашу країну у чистоті та порядку. Після повернення усіх наших територій, в Україну почнуть з’їжджатися гості звідусіль. Тож, на нас, як господарях Дому, покладена надважлива місія – прийняти їх в охайній та прибраній Україні Давайте зустрінемо перемогу у чистоті і зробимо це РАЗОМ!” – зазначила лідерка Всеукраїнського молодіжного руху «Let’s do it Ukraine» Юлія Мархель.


ЩО ЗНАЙШЛИ?

Найпопулярнішими знахідками на локаціях стали пластикові відходи: пляшки, упаковка, обгортки, пакети. Також часто зустрічалися скло, папір та відходи органічного походження. Та й це ще не все. У парках, лісах, на берегах річок, подвір’ях учасникам вдалося знайти і дуже дивні, але не менш небезпечні відходи, зокрема, старі пральні машини, акумулятори від автомобілів, деталі від телефонів, унітаз, іграшки, люстру, черевики. До сміттєвих пакетів також потрапила велика кількість використаних памперсів та шприців! Закликаємо, українців доносити ваші особисті відходи до сміттєвих баків, адже у майбутньому воно може нанести непоправної шкоди як навколишньому середовищу, так і здоров’ю людини. 

ДОБРІ СПРАВИ У ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПРИБИРАННЯ

Та не сміттям єдиним. Під час прибирань на одній з локацій у Чернівецькій області,  учні Оршовецького закладу загальної середньої освіти І-ІІІ знайшли маленьке покинуте цуценя. Чотирилапого одразу дістали з-під завалів сміття і знайшли господаря.

А от у Черкаській області учні Смілянської загальноосвітньої школи І – ІІІст. №6 Смілянської міської ради натрапили на сім’ю їжаків та попіклувалися про безпечну теплу домівку для них.

А ЩО ТАМ У СТОЛИЦІ?

Активно відбулась подія і у Києві – столиці України. Київська міська державна адміністрація та районні державні адміністрації проводили спільні наради з координаторами та активно готували протягом місяця локації для безпечного прибирання. Організаційно сприяли Департамент міського благоустрою, Департамент суспільних комунікацій, Управління екології та природних ресурсів КМДА, тож громада спільно з комунальниками та гостями міста прибрали 1628 тонн сміття на 42 локаціях у 10 районах столиці. До події на різних локаціях одночасно приєдналися 1802 людини та було залучено 114 одиниць техніки.

На центральній локації у толоці взяли участь зіркові амбасадори: Валерій Харчишин, гурт «Друга ріка», Олег Виговський, Крістіна Столока, Тімур Мірошніченко, Марія Данілова.

“WORLD CLEANUP DAY” ОБ’ЄДНУЄ УКРАЇНЦІВ ПО ВСЬОМУ СВІТУ

Українці за кордоном також мали змогу долучитись до міжнародної події, подякувати приймаючим містам та підтримати своє рідне місто навіть на відстані. Зокрема, одна з найбільших локацій українців за кордоном  була організована у Барселоні, під час якої екосвідомі українці та іспанці протягом двох годин очистили 5 місцевих пляжів від сміття. 

У німецькому містечку Ганновер, на прибирання вийшов Лисичанський педагогічний коледж, а от Маріупольський державний університет представив своє рідне місто у Познані, Польща.  

Активно долучалась українська громада у країнах: Італія, Ірландія, Чехія та інших. 

 

ЧИ МОЖУ Я ЩЕ ВСТИГНУТИ ДОЛУЧИТИСЬ ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ ПРИБИРАННЯ? 

У зв’язку з нестабільними погодними умовами, а також воєнним станом в Україні, організатори продовжили Всесвітній день прибирання ще на тиждень! Тож, долучитись до екоруху та зареєструвати свої результати можна до 25 вересня 2022 року включно! Реєстрація за посиланням: https://forms.gle/zjQtrZoL3KXZ5hP18 

Про формати участі більше читайте тут: https://letsdoitukraine.org/2022/09/wcd-information-2022/ 

Публікуйте фото участі в соціальних мережах та відмічайте нас хештегами: 

  • ЦИФРОВЕ ПРИБИРАННЯ: СКРІН СХОВИЩА ПАМ’ЯТІ “ДО” ТА “ПІСЛЯ”

#worldcleanupday  #letsdoitukraine  #цифровеприбирання  

  • ТРАДИЦІЙНЕ ПРИБИРАННЯ: ФОТО “ДО” ТА “ПІСЛЯ”

#worldcleanupday  #letsdoitukraine 

  • УКРАЇНЦІ ЗА КОРДОНОМ КОРИСТУЮТЬСЯ ХЕШТЕГОМ: #WorldCleanUpDayUA #LetsDoItUkraine#WorldCleanupDay. 

 

ВІДМІЧАЙТЕ СТОРІНКИ:

ФЕЙСБУК:

https://www.facebook.com/letsdoitukraineeco 

ІНСТАГРАМ:

https://www.instagram.com/letsdoitukraine 

Надсилайте організаторам фото та відео зі свого Всесвітнього дня прибирання. Посилання на фото та відео у телеграм  (прикріпляйте як файл) з приписом: 

https://t.me/WCD_photo_video_bank «#область; назва вашого населеного пункту; координатор; кількість учасників;  коротко українською мовою, посилання як вас відмічати в Інстаграм) 

Організатор Всеукраїнський молодіжний рух «Let’s do it Ukraine» спільно з міжнародним рухом «Let’s Do It World», Міжнародним молодіжним рухом «School Recycling World» за підтримки Всеукраїнського молодіжного центру, корпорації Біосфера, в рамках співпраці з гуманітарним напрямом Нової пошти.

Організаційне сприяння: Міністерство молоді та спорту України, Міністерство освіти і науки України, Міністерство інфраструктури України, Міністерство закордонних справ України, Міністерство розвитку громад та територій України, Міністерство культури та інформаційної політики України, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, Державна екологічна інспекція України, Державне агентство розвитку туризму України, Державна служба України з надзвичайних ситуацій, Український державний центр позашкільної освіти, Обласні державні адміністрації, органи виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадські організації, об’єднання, соціально відповідальний бізнес та медіа. 

Більше деталей в новинах на сайті letsdoitukraine.org 

Хай небо буде мирним, а Україна чистою!