Як відсвяткувати 8 березня екологічно: поради від Let`s do it Ukraine

Квіти, солодощі, подарунки, романтичні вечері – 8 березня уже на носі і ви активно готуєтесь, щоб зробити незабутнє свято у Міжнародний жіночий день? Але не забувайте, що Природа – теж жінка, про яку потрібно дбати та піклуватися. За даними ООН, обсяг пластикового сміття у цей день збільшується втричі, всього за один день! Тож, наша ековідповідальна […]

Квіти, солодощі, подарунки, романтичні вечері – 8 березня уже на носі і ви активно готуєтесь, щоб зробити незабутнє свято у Міжнародний жіночий день? Але не забувайте, що Природа – теж жінка, про яку потрібно дбати та піклуватися. За даними ООН, обсяг пластикового сміття у цей день збільшується втричі, всього за один день! Тож, наша ековідповідальна команда Let`s do it Ukraine підготувала для вас кілька порад, як зробити 8 березня наповненим щастям, ніжністю та ще й турботою про довкілля. 

КВІТИ

Квіти – головний атрибут міжнародного жіночого свята. Проте, вирощування квітів може вимагати значної кількості води, особливо в сухих регіонах, що може призвести до виснаження водних ресурсів. До того ж, під час їх вирощування на продаж, можуть використовуватися пестициди та інші хімічні речовини, які шкодять навколишньому середовищу, негативно впливають на здоров’я людей та тварин. 

Чудовим рішенням стануть квіти у горщику. З правильним доглядом вони точно не зів’януть за тиждень та ще й не потребуватимуть спеціального паковання. За бажанням, їх можна пересаджувати. 

Натомість, якщо ви все ж придбали букет квітів, краще обирати крафтовий папір, який потім можна здати на переробку. 

 

Що робити із зів’ялими квітами?

Пам’ятайте, що викидати зів’ялі квіти у звичайний смітник – не найкращий варіант, замість цього, можна здати або використати їх для компостування: процесу переробки відходів їжі та органічних рослинних матеріалів на добриво, яке використовують для рослин вдома або в саду.

ІДЕЇ ПОДАРУНКІВ

Екологічно: Найкращий подарунок той, який буде не лише красивим, а й практичним. Тому для презенту можна обрати багаторазову чашку або пляшечку, яку можна брати із собою в кав’ярню і вона щоразу нагадуватиме про приємні миті життя. Стильний шопер також точно стане у нагоді. 

Розвиток: Книги або сертифікат на курси допоможуть дівчині вдосконалити знання в певній галузі та принесе нові захоплюючі враження. 

Здоров’я: медитаційна сесія, фітнес-абонемент, органічні косметичні продукти для догляду за волоссям або шкірою обличчя чи тіла, набір красивих соєвих свічок для святкової атмосфери вдома. 

Відпочинок: подаруйте можливість насолоджуватися природою, купивши квитки до національного парку або заповідника, де буде можливість відпочити від шуму міста та насолодитися красою природи. Однак можна й навпаки — придбати квитки на екскурсію містом чи взагалі тур іншою країною.

Тож, перед тим, як придбати подарунок, спробуйте спочатку знайти екологічну альтернативу, таким чином привітавши з 8 березня і дівчат, і нашу матінку-Природу. 

Більше корисної інформації на сайті letsdoitukraine.org