З 9 по 11 грудня, в Києві відбулась друга Міжнародна конференція «Let’s Do It!», країн Східної співдружності, під гаслом – «Хай небо буде мирним, а країни – чистими!». Місією конференції стало – зробити Україну та країни Східної співдружності чистими.
Захід об’єднав 130 лідерів національних прибирань та свідомо екологічних громадян з 5 країн: Україна, Естонія, Азербайджан, Білорусія, Росія.
Організаторами події стали громадська організація «Let’s do it, Ukraine» спільно з міжнародним рухом «Let’s Do It! World», Київським молодіжним центром за підтримки Київської міської державної адміністрації.
Урочиста церемонія відкриття відбулась 9 грудня 2016 року в приміщенні Київської державної адміністрації. Конференція тривала три дні. Програма була насиченою: виступи як українських, так і зарубіжних спікерів, презентації досягнень команд учасників, обмін досвідом, зміцнення партнерських зв’язків, розширення меж проекту за рахунок залучення нових активістів зацікавлених у підтримці ініціативи «Let’s Do It!» В своїй країні. Три дні конференції учасники працювали над планом підготовки до реалізації проектів з благоустрою, покращення системи правильного поводження з відходами та дбайливого ставлення до довкілля та розробили разом план дій, щодо організації національних проектів з благоустрою, правильного поводження з відходами в країнах Східного партнерства на 2017- 2018 роки, задля досягнення змін та залучення 5% активних громадян в усіх країнах учасницях конференції до 2018 року.
З вітальним словом виступили: президент громадської організації «Let’s do it, Ukraine!» – Юлія Мархель, Заланова – координатор програми волонтерів ООН в Україні; Валентина Коляда – начальник відділу сприяння розвитку молоді та утвердження здорового способу життя Міністерства молоді та спорту; Анна Куценко – директор Київського молодіжного центру; Наталка Карпа – заслужена артистка України; Тетяна Гончаренко – президент JCI Ukraine; Євген Тєрєхов – громадський діяч, герой АТО Титановий Джексон, Яковлева Світлана, директор з корпоративних комунікацій Корпорації «Біосфера».
Партнерами конференції стали: Компанія PepsiCo в Україні, Корпорація Біосфера, Фінансова группа Каштан 2000, ТОВ Кондитерська фабрика «Ярич», Компанія «Ін Тайм», кафе домашньої кухні «ТеремОк», ресторан Vapiano.
Конференція пройшла на високому рівні. Учасники отримали неоціненний досвід, яскраві враження, знайшли нові знайомства, весело і продуктивно провели час панувала дружня та затишна атмосфера. Крім роботи учасники конференції провели культурний вечір – де презентували культуру своїх країн та національну кухню, а також відвідали екскурсію в історичному центрі Києва.
Як результат – розроблено програму підготовки та реалізації міжнародних заходів на 2017 рік. До якої увійшли проекти: «Міжнародний онлайн марафон Let’s Do It!»; Акція «Наймасштабніше прибирання країни – Let’s Do It!» ; «Програма – літні міжнародні табори Let’s Do It! » та «ІІІ Міжнародна конференція країн Let’s Do It!Східної співдружності». Всі проекти пов’язані з формуванням міжнародної культури чистоти, покращенням системи правильного поводження з відходами та дбайливого ставлення до довкілля з максимальним залученням громадян.