«Let’s do it, Ukraine!» спільно з партнерами за підтримки Міністерства освіти і науки України,  Українського центру позашкільної освіти та муніципалітетів вже почали реалізацію проекту Let’s do it, Ukraine School Recycling . В планах «Let`s do it, Ukraine» протягом 2017 року охопити в різних куточках України понад 500 шкіл та більше ніж 100 000 школярів – які вчитимуться сортувати відходи.
           «Це ще один крок до формування національної культури чистоти та правильного поводження з відходами. Як результат кожна школа учасниця проекту буде систематично розділяти відходи та здавати їх на переробку» – прокоментувала президент «Let’s do it, Ukraine!», Юлія Мархель. 

Так, ще до офіційної презентації проекту перші п’ять загальноосвітніх шкіл в м. Миколаїв повністю перейшли  на роздільний збір відходів. Провівши дослідження, організатори знайшли відповідь на ключове запитання «Чи готові школи сортувати відходи?». Марафон роздільного збору відходів охопив 67 шкіл та понад 13000 учасників. З них повністю відмовились взяти участь у проекті – 2 школи. Як результат – 98% загальноосвітніх навчальних закладів готові робити суттєві кроки для сортування відходів. Загалом, за листопад місяць школярами було зібрано: пластику (ПЕТ) 1513,25 кг; макулатури 17921 кг.

В залежності від потужностей локальних підрядників, в Україні є можливість сортувати до 26 фракцій, з яких найрозповсюдженіші у школах: макулатура, пластик, Тетра Пак, органічні відходи, батарейки. Таким чином, основні необхідні ресурси для впровадження системи сортування у школі – баки для роздільного збору.
Проект проходитиме в шість етапів: тренінгові навчання для лідерів учнівського самоврядування і педагогів організаторів; збір окремих фракцій відходів: пластик, Тетра Пак, макулатура; стратегічна сесія учасників висновки та результати проекту; визначення шкіл переможниць; встановлення баків для роздільного збору відходів: пластик, скло, Тетра Пак, макулатура; організація інформаційно-просвітницької роботи в школах з учнями та персоналом щодо правильного поводження з відходами.

«Продути, Планета, Люди – три складові оновленої стратегії «Відповідально до мети» PepsiCo, що визначатиме розвиток компанії до 2025 року. Серед пріоритетів – екологічне здоров’я нашої планети. Дбаючи про довкілля, ми, зокрема, хочемо досягти того, щоб вся наша упаковка підлягала повторному використанню у якості вторинної сировини. Запровадження сучасного, відповідального поводження з відходами, в тому числі використаної упаковки, шляхом роздільного збору – той напрямок, де небайдужі люди мають об’єднати свої зусилля. Зі свого боку, ми й надалі будемо підтримувати ініціативи в цьому важливому для суспільства напрямку», –  Денис Адаховський, керівник департаменту екологічної безпеки компанії PepsiCo в Україні.

Зробимо Україну чистою разом, сортуючи відходи та відправляючи їх на переробку.