Міжнародна онлайн акція, учасником якої може стати кожен. Цифрове прибирання

Українці відзначать Всесвітній день землі в сучасному онлайн форматі. У часи глобальної диджиталізації та технологій громадян закликають об’єднуватися для подолання глобального виклику людства – цифрового сміття. Невидиме, замасковане, воно у своїй шкоді довкіллю починає наздоганяти звичайні відходи. Всеукраїнський молодіжний рух «Let’s do it Ukraine» закликає жителів, а також компанії та корпорації 20 березня 2021 року […]

Українці відзначать Всесвітній день землі в сучасному онлайн форматі. У часи глобальної диджиталізації та технологій громадян закликають об’єднуватися для подолання глобального виклику людства – цифрового сміття. Невидиме, замасковане, воно у своїй шкоді довкіллю починає наздоганяти звичайні відходи.

Всеукраїнський молодіжний рух «Let’s do it Ukraine» закликає жителів, а також компанії та корпорації 20 березня 2021 року приєднатися до міжнародної акції Цифрового прибирання, присвятити час на видалення своїх цифрових відбитків, які споживають світову енергію. Щороку Інтернет та його допоміжні системи виробляють 900 мільйонів тонн СО2. Це більше, ніж річний обсяг виробництва всієї Німеччини. Якщо процес не зупинити, через десятиліття мережа Інтернету споживатиме 20% загальної енергії у світі.

Дізнавайтесь більше та реєструйте свій результат на сайті letsdoitukraine.org.

Цифрове сміття вміє ховатися подалі від людського ока: маловідомі програми, непотрібні електронні листи, дублікати фотографій, незмістовні відео, хмарні сховища з невикористовуваними файлами – це все стає джерелом CO2. Cервери перетворюються на смітники. Зі збільшенням кількості користувачів, збільшується масив спожитої електроенергії.

Чому участь кожного важлива? Факти:

  • Кожен спам-лист викидає в атмосферу приблизно 0,3 грама CO2. Під час відправлення мільярду спам-листів витрачається стільки ж парникових газів, як від роботи 3 мільйонів автомобілів.
  • Вуглецевий слід в Інтернеті та системах, що підтримують його, становить близько 3,7% загальносвітових викидів парникових газів. Цей відсоток можна порівняти з впливом світової авіаційної галузі.
  • Щодня Google використовує 15 616 МВт-год енергії – це більше, ніж виробляє дамба Гувера, яка може забезпечити живлення 1 млн жителів на день.
  • За рахунок енергії, яку ви використовуєте для потокового відео (у середньому 2 години на день), ви можете проїхати до 3000 км за допомогою електричного скутера на рік.
  • Для видобутку біткойнів потрібно більше енергії, ніж витрачає Нова Зеландія за рік

“Цифрове прибирання – це не тільки про екологічну відповідальність, але й про чистоту робочого простору та збільшення ефективності, задоволення від роботи, відповідальне споживання земних ресурсів. А щоб вам не розгубитися, організатори підготували коротку покрокову інструкцію”, – зазначила Юлія Мархель, Президентка Всеукраїнського молодіжного руху «Let’s do it Ukraine».

Приєднуйтеся до світового цифрового очищення, діліться досягненнями з родиною, друзями, колегами. Публікуйте результати прибирання в соціальних мережах із хештегами #digitalcleanupletsdoitukraine #digitalcleanup #letsdoitukraine #letsdoitworld #earthrise #worldcleanupday. Важливий екокрок – зменшуйте використання технологій та Інтернету, вільний час присвячуйте прогулянкам на свіжому повітрі та живому спілкуванню – і для екології полегшення, і для здоров’я користь.

Дізнавайтесь більше на сайті letsdoitukraine.org