Ми та проєкти

Ми віримо в наш план по очищенню країни. Ми прагнемо шукати нові рішення та приносити великі ідеї в життя разом з вами

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ МОЛОДІЖНИЙ РУХ “LET’S DO IT UKRAINE”

Всеукраїнський молодіжний рух «Let’s do it Ukraine» – учасник загальносвітового руху  «Let’s Do It World», що об’єднує понад 60 мільйонів активістів у 191 країнах, які щорічно в третю суботу вересня долучаються до Всесвітнього дня прибирання у своїй країні. 

Наша мета розвивати екологічну культуру, навички правильного поводження з відходами та дбайливого ставлення до довкілля. Наша ціль – чистий світ, свідоме споживання ресурсів планети на шляху до «Zero Waste».

Наші організаційні цінності — це співпраця, позитивні зміни та люди.

Міжнародний рух  «Let’s Do It World» є акредитованим партнером Програми ООН з навколишнього природного середовища.  

Організація з 2014 року діє у 24 областях України. Щорічно ми реалізуємо всеукраїнські та локальні проєкти. Завдяки активістам, органам місцевого самоврядування, бізнесу та медіа проєктна діяльність організації вже об’єднала понад 3  млн учасників у всеукраїнських та локальних проєктах: «Зробимо Україну чистою разом!», «Чисті пляжі разом!», «Всеукраїнський форум взаємодії та розвитку», Всеукраїнський екологічний фестиваль «ЧистоFest», Національна мапа пунктів прийому вторсировини recyclingpoints.org, Цифрове прибирання, Всесвітній день прибирання, Всеукраїнська лідерська академія  та інших проєктах.

Завдяки глобальній співпраці ми розвиваємо корпоративну соціальну відповідальність, колективне усвідомлення, впливовий міжгалузевий сектор і багатонаціональне співробітництво. Разом ми можемо досягти здійснення необхідних позитивних змін в суспільстві та стало розвивати наші громади.

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПРИБИРАННЯ “WORLD CLEANUP DAY”

Подію підтримують лідери думок, блогери, селебриті та активні громадяни.

Щороку Україна виходить на масштабне прибирання у третю суботу вересня разом з мільйонами громадян зі 191 країн Світу.

В акції беруть участь люди незалежно від віку та географії. Українці із міст та містечок, сіл та селищ об’єдналися заради досягнення спільної мети – порятунку планети від сміття та формування культури чистоти. 

Долучитися до акції можна як волонтер, координатор, учасник та партнер. Більше деталей на сайті letsdoitukraine.org та  у координаторів. 

Організатори закликають приєднатися до наявних локацій або робити свої, брати з собою засоби індивідуального захисту, рукавички, великі пакети для сміття, запросити родину та друзів. Формати прибирань будуть різні: 

  • Колективні прибирання з сім’єю друзями чи колегами на одній із локацій. За такої форми кількість учасників у групі має бути обмежена, а площа – достатньо велика для дотримання соціальної дистанції.
  • Індивідуальні прибирання вибраної вами забрудненої зони.
  • Цифрове очищення. Нову форму прибирання можна реалізувати в будь-якому зручному місці та в будь-який час. Видалення зайвої інформації зі своїх гаджетів дозволить розвантажити центри баз даних, на підтримку яких витрачається величезна кількість енергії.
  • Картографування. Встановлюйте безкоштовний мобільний додаток “EcoHike” та відмічайте забруднені й очищенні території.

Після прибирання важливо донести зібране до найближчого сміттєвого бака. За можливості, відсортувати й здати в найближчий пункт прийому вторинної сировини. Робіть фото, сторіси на локаціях до і після прибирання, відмічайте організаторів у соціальних мережах #побачивприбери #letsdoitukraine #worldcleanupday, щоб бути прикладом для інших. Результати своїх прибирань фіксуйте на сайті letsdoitukraine.org. 

Приєднуйтесь до наймасштабнішої соціальної події у Світі! 

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ПРОЄКТ “ЧИСТІ ПЛЯЖІ РАЗОМ!”

В Україні запустили довготривалий проєкт «Чисті пляжі разом!» який буде реалізовуватись у 2021-2023 роках, покликаний вивести пляжі України на рівень відповідний світовим екологічним стандартам, сформувати культуру правильного поводження з відходами серед відпочиваючих. 

Сформовано 12 команд екопатрульних волонтерів які чотири рази на рік проводять екоекспедиції на стратегічно обраних пляжах: моніторингові та соціологічні дослідження стануть основою проєкту. Також активісти з різних куточків країни долучаються до толок на пляжах в підтримку проєкту.

Організатори підготували насичену програму, під час якої учасники можуть вирушити в екоекспедицію разом з експертами Всеукраїнського молодіжного руху «Let’s do it Ukraine», побути в ролі екопатрульних та стати свідками дослідження екологічного стану пляжу, взяти участь у моніторингу пляжного сміття та соціологічних дослідженнях. Також будуть проведені просвітницькі заходи, форуми, конференції, фестивалі, літні кінотеатри, майстер-класи. 

Під час проєкту буде знято соціальний фільм та презентовано у 2023 році українською та англійською мовами. 

Організатор – Всеукраїнський молодіжний рух «Let’s do it Ukraine». Проєкт відбувається за підтримки Міністерства молоді та спорту України, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, Державного водного агентства України, Українського державного центру позашкільної освіти, Національного еколого-натуралістичного центру, ОДА, РДА,  міжнародного фонду PepsiCo Foundation, ряду громадських організацій, генерального партнера проєкту компанії – PepsiCo Україна.

НАЦІОНАЛЬНА МАПА ПУНКТІВ ПРИЙОМУ ВТОРИННОЇ СИРОВИНИ RECYCLINGPOINTS.ORG

Національна мапа пунктів прийому вторинної сировини дозволяє за лічені секунди  знайти, додати або прибрати точки збору в будь-якому місці. Проєкт розроблено з метою допомоги кожному під час сортування: від вибору пункту та роздільного збору до здачі сировини. 

Особливістю мапи є мережа відміток: спеціалізовані пункти, баки для сортування, станції. Кожна точка на карті містить актуальні дані про години роботи, адресу та контакти.

Також на платформі наявні рекомендації: основні правила поділу сировини на фракції, деталі маркування та розвінчування міфів, що дозволяє уникати типових помилок, економити час та підвищувати ефективність екожиття громадян.

Користуватися платформою легко! Заходьте на сайт www.recyclingpoints.org

  • дізнайтеся, куди здавати;
  • ознайомтеся з підказками, як правильно сортувати та з чого почати;
  • додавайте пункти, повідомляйте про зачинений пункт;
  • дивіться підказки про маркування і розвінчуйте міфи;
  • діліться з нами вашими успіхами сортування в соціальних мережах. відмічайте нас www.facebook.com/letsdoitukraineeco, www.instagram.com/letsdoitukraine 
  • користуйтеся хештегами: #СтворюємоРазомСортуємоЩодня #recyclingpointsua #recyclingpointsorg #letsdoitukraine

Закликаємо активних громадян вносити зміни: додавати пункт, якщо його немає на мапі, видалити, якщо з певних причин він більше не працює. Для редагування необхідно надати контакти, вказати адресу, фракції та, за можливості, прикріпити фото. Дані перед оновленням проходять перевірку групою модераторів-волонтерів. Це дозволяє попередити появу недостовірної інформації. Тільки завдяки спільній роботі ми маємо змогу створити мапу, яка буде корисною в усіх куточках України: від великих міст до маленьких селищ.

Проєкт розроблений командою Всеукраїнського молодіжного руху «Let’s do it Ukraine». За підтримки Українського державного центру позашкільної освіти, Національного еколого-натуралістичного центру. Генеральний партнер – компанія PepsiСo Україна за підтримки фонду PepsiCo Foundation спільно з Міжнародним молодіжним рухом «School Recycling World».

До 2023 року планується максимально покрити карту України точками прийому, після якого головним завданням залишиться підтримка та оновлення наявної інформації.

Створюємо разом! Сортуємо щодня!

МІЖНАРОДНА АКЦІЯ ЦИФРОВЕ ПРИБИРАННЯ DIGITAL CLEANUP

Закликаємо українців  до нової щоденної  екозвички – цифрового прибирання, яка заощадить використання електроенергії, зменшить викиди парникових газів та позитивно вплине на економічні вигоди кожної родини. Лише за один день сотні українців видалили понад 3000 ГБ цифрового непотребу.

Робіть 10-хвилинні челенджі з прибирання, очищуйте свої телефони, комп’ютери, електронні пошти та хмарні сховища. Видаляйте зайву інформацію, зменшуйте її продукування, – організовуйте свій робочий цифровий простір так, аби споживати менше електроенергії та  пам’яті на пристроях.

Інформаційну підтримку заходу надали Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, Департамент молодіжної політики Міністерства молоді та спорту, Управління екології та природних ресурсів КМДА, Український державний центр позашкільної освіти, Всеукраїнський молодіжний центр, Національна молодіжна рада України, Міжнародний молодіжний рух «School Recycling World» та ряд громадських організацій по всій території України.

Проблема цифрових відходів щодалі стає все більш актуальною. Кожного року розсилається близько 62 трильйонів спам-листів, що потребує використання 33 млрд одиниць електроенергії й призводить до викиду 20 млн тонн CO2 за рік. Під час надсилання мільярда спам-листів витрачається стільки ж парникових газів, як від роботи 3 мільйонів автомобілів. Електронна пошта – не єдине джерело забруднення. Усі невикористовувані файли, програми, спам-листи, засмічені хмарні сховища – у кінцевому ланцюгові стають джерелом вуглекислого газу, що виділяється в атмосферу.

Будьте прикладом, публікуйте результати своїх цифрових прибирань в соціальних мережах із хештегами #digitalcleanup #цифровеприбирання #побачивприбери #letsdoitukraine #letsdoitworld, таким чином мотивуючи не тільки родину чи друзів, а й широку громадськість.

 

Більше на сайті letsdoitukraine.org/digitalcleanup

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ФОРУМ ВЗАЄМОДІЇ ТА РОЗВИТКУ

Розпочав свою роботу у 2015 році, проходить у березні-квітні щороку в офлайн і онлайн форматі. Має два етапи: I етап регіональний,  II етап національний. 

 

Об’єднав понад 3500 спікерів з усіх куточків України.

Форум проходить за підтримки Міністерства молоді та спорту України об’єднує громаду, владу, бізнес, заклади освіти та засоби масової інформації, щоб привернути увагу до сталого розвитку,  соціальної активності в регіонах та об’єднати зусилля для ефективного розвитку молодіжної, соціальної  політики, волонтерського руху  та корпоративної соціальної відповідальності.

Учасники презентують кращі регіональні, всеукраїнські та міжнародні ініціативи на поточний рік, адаптовані під сучасні реалії.

Серед спікерів на заході були присутні Міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт, Перший заступник Державного секретаря Кабінету Міністрів України Олександр Ярема, президент міжнародного руху Let’s Do It World Хейді Солба та заслужена артистка України Наталка Карпа, співачка Руслана Лижичко,  Амбасадори Всеукраїнського молодіжного руху Let’s do it Ukraine Маргарита Січкар, Інна Силантьєва та експерти з різних сфер діяльності. Записи трансляцій  2020-2021 років розміщені на сторінці www.facebook.com/letsdoitukraineeco.

ВСЕУКРАЇНСЬКА ЛІДЕРСЬКА АКАДЕМІЯ LET’S DO IT UKRAINE LEADERS ACADEMY

Всеукраїнська лідерська академія за підтримки Міністерства молоді та спорту України спільно з Всеукраїнським молодіжним центром.

Розпочала свою роботу у 2017 році. Має онлайн та офлайн формати. Участь в академії безоплатна та не обмежена по віку учасників. На живих академіях нашої організації зазвичай учасники оплачують лише проїзд до місця проведення.

Для учасників проводяться тренінги та майстер-класи, тімбілдінгові акції.

Після проходження навчань учасники отримують онлайн Сертифікати та можливість стати координатором одного з проєктів Let’s do it Ukraine у своєму населеному пункті.

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ТАБІР ЕКОЛОГІЧНИХ ЛІДЕРІВ LET’S DO IT UKRAINE SUMMER CAMP

Перший всеукраїнський екологічний табір  «Let’s do it Ukraine summer camp»- це табір для еко свідомих молодих людей, громадських активістів, представників влади та ЗМІ, створений з метою поширення екологічної свідомості у громадян України, створення сприятливих умов для розумного споживання завдяки розробкам низки соціальних локальних та всеукраїнських проєктів.

Організатор заходу громадська організація «Всеукраїнський молодіжний рух Lets do it, Ukraine за підтримки Міністерства молоді та спорту України. 

Починаючи з 2017 року у проєкті взяли участь понад  400 представників з різних молодіжних громадських організацій з 24 областей України, які були забезпеченні проживанням, харчуванням та насиченим графіком тренінгів. 

Щороку  «Let’s do it Ukraine Summer camp» подорожує Україною, аби учасники цього проєкту змогли пізнати та вивчити кожен регіон України, його особливості та обмінятись досвідом реалізованих кращих локальних практик.

ОНЛАЙН КУРС SCHOOL RECYCLING WORLD

Міжнародний молодіжний рух School Recycling World спільно з  Let’s do it Ukraine за підтримки PepsiCo Україна, розробили безкоштовний онлайн курс та інформаційні матеріали до нього.

В курс увійшли 7 навчальних відео та 3 екскурсії на пункт прийому вторинної сировини,  станцію досортування, завод переробки та виготовлення скла: правила нуль відходів, правила сортування, робота з адміністрацією, педагогічним колективом та документацією, екопатруль, проєктний менеджмент екологічних проєктів, сталий розвиток.

Сміття – цінний ресурс. Замість шкоди землі та водоймам, сміття здатне отримати друге життя завдяки переробці на нові речі чи видобутку енергії. А тепер уявіть, що для сортування не потрібно шукати спеціальні пункти здачі, а це можна зробити просто у школі. У цьому курсі ви дізнаєтесь про те, як школярі впливають на сталий розвиток міст, як працювати з документацією під час проєкт, створите команду мрії, навчитесь відповідальному споживанню та сортуванню, а також зробите свій екологічний проєкт. 

Більше на сайті  schoolrecyclingworld.org/online-learning