17 червня в Києві запустять Всеукраїнський проєкт «Чисті пляжі разом!»

17 червня о 16:00 на пляжі Венеція, у Гідропарку в Києві запустять довготривалий Всеукраїнський проєкт «Чисті пляжі разом!», покликаний вивести пляжі України на рівень відповідний світовим екологічним стандартам, сформувати культуру правильного поводження з відходами серед відпочиваючих. Вперше в Україні презентація відбудеться на пляжі, який уже має екологічний сертифікат – блакитний прапор. Подія дозволить показати взірцевий […]

17 червня о 16:00 на пляжі Венеція, у Гідропарку в Києві запустять довготривалий Всеукраїнський проєкт «Чисті пляжі разом!», покликаний вивести пляжі України на рівень відповідний світовим екологічним стандартам, сформувати культуру правильного поводження з відходами серед відпочиваючих.

Вперше в Україні презентація відбудеться на пляжі, який уже має екологічний сертифікат – блакитний прапор. Подія дозволить показати взірцевий приклад для всіх регіонів та населених пунктів. Присутні зможуть побачити спеціалізовану техніку КП “Плесо”, яка очищає пісок та взяти участь у безлічі екоактивностей.

Захід відвідають Олександр Ярема – Державний секретар Кабінету Міністрів України, Марина Попатенко – Заступниця Міністра молоді та спорту України. 

Організатори підготували насичену програму, під час якої учасники зможуть вирушити в екоекспедицію разом з експертами Всеукраїнського молодіжного руху «Let’s do it Ukraine» побути в ролі екопатрульних та стати свідками дослідження екологічного стану пляжу.

Програма заходу:

15:50 Реєстрація учасників (інфо намет).

16:00 Вітальні слова від поважних гостей, презентація проєкту на найближчі 3 роки в Україні та Києві. Загальне фото.

16:15 Прес брифінг.

16:40 Демонстрація активностей проєкту: лайфгарди, екопатрульні, екоекспедиція з моніторингом, соціологічним дослідженням, толокою та сортуванням.

У межах презентації запланований екопікнік, сувеніри для поважних гостей та медіа. Також на локації працюватимуть еко майстер класи, еко настільні ігри, сортувальний майданчик, еко волейбол; фотозона, пляжний плогінг (змагання серед відпочиваючих).

21:00-22:00 Екокіно на пляжі.

Проєкт відбувається за підтримки Міністерства молоді та спорту України, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Державного водного агентства України, Українського державного центру позашкільної освіти, Національного еколого-натуралістичного центру, міжнародного фонду PepsiCo Foundation, ряду громадських організацій, генерального партнера проєкту компанії – PepsiCo Україна.

У Києві подія відбудеться за підтримки Київської міської державної адміністрації, Управління екології та природних ресурсів КМДА, КП “Плесо”.

Офіційна презентація стане частиною запуску проєкту по всій України на три роки, який спрямований на вирішення проблеми забруднення відходами узбереж нашої батьківщини. Вони стають причиною погіршення якості питної води, потрапляння мікрочастинок сміття в організм, загибелі тварин та травматизації гостей пляжу. 

Ініціатива наповнена великою кількістю екологічних активностей: соціальна реклама, робочі групи експертів, івенти, фестивалі, тренінги, табори, форуми, літні кінотеатри, формування екопатрульних бригад. Протягом 2021-2023 років організатори допомагатимуть уникати накопичення сміття на пляжах, об’єднувати зусилля громади та місцевих муніципалітетів, налагоджувати співпрацю, організовувати локальні толоки пляжів, сортувати знайдену вторинну сировину й здавати її на перероблення, користуватися багаторазовим пакуванням. Програма сформована таким чином, що кожен рівноцінно зможе стати двигуном змін на краще, незалежно від того, відпочиватиме на морі, озері чи біля річок.

 

Слідкуйте за новинами на сайті www.letsdoitukraine.org та в соціальних мережах facebook.com/letsdoitukraineeco, instagram.com/letsdoitukraine, #чистіпляжіразом #побачивприбери #ясортую #letsdoitukraine.

Сьогодні саме час кинути виклик усім перепонам до екологічного майбутнього. Зміни починаються з кожного! Долучайтеся до Всеукраїнського проєкту «Чисті пляжі разом!», мотивуйте, рухайте свою родину та оточення до перспективи чистих вод і берегів. Зробимо пляжі України чистими разом!

Акредитація поважних гостей: 066 609 42 06 Уляна Єгорова, заступниця президентки Всеукраїнського молодіжного руху «Let’s do it Ukraine».

Акредитація медіа: 097  928 98 70, Анна Ваглай, менеджер зовнішніх комунікацій та за адресою ldupresscenter@gmail.com.