У Миколаєві запустили Всеукраїнський проєкт «Чисті пляжі разом!»

У Миколаєві на пляжі Стрілка парку «Перемоги» під час екофестивалю запустили Всеукраїнський проєкт «Чисті пляжі разом!», покликаний вивести пляжі України на рівень відповідний світовим екологічним стандартам, сформувати культуру правильного поводження з відходами серед відпочиваючих.  Захід відвідав заступник Миколаївського міського голови з питань житлово-комунального господарства Сергій Корнєєв, в.о. директора комунальної установи “Агенція розвитку Миколаєва” Миколаївської міської […]

У Миколаєві на пляжі Стрілка парку «Перемоги» під час екофестивалю запустили Всеукраїнський проєкт «Чисті пляжі разом!», покликаний вивести пляжі України на рівень відповідний світовим екологічним стандартам, сформувати культуру правильного поводження з відходами серед відпочиваючих. 

Захід відвідав заступник Миколаївського міського голови з питань житлово-комунального господарства Сергій Корнєєв, в.о. директора комунальної установи “Агенція розвитку Миколаєва” Миколаївської міської ради, позаштатний радник Миколаївського міського голови з питань провадження роздільного збору відходів Анна Ганжул, керівник управління молодіжної політики Миколаївської міської ради Олександр Рябенко.

Організатори підготували насичену програму, під час якої учасники мали змогу вирушити в екоекспедицію разом з експертами Всеукраїнського молодіжного руху «Let’s do it Ukraine», побути в ролі екопатрульних та стати свідками дослідження екологічного стану пляжу. Під час моніторингу визначили якісний та кількісний складу пляжного сміття, джерела його надходження. 

«Довготривалий Всеукраїнський проєкт «Чисті пляжі разом!» тепер офіційно запущений в Миколаєві. Його особливістю стала комплексна трирічна програма, розроблена експертами. Вона містить різноманітні екологічні активності та окремі інформаційні кампанії, які дозволять зробити населення більш обізнаним з проблемою та шляхами її вирішення. Проведені тестові дослідження дозволили знайти шляхи для вдосконалення методик дослідження та реалізації стратегій. Екопатрульні  вже розпочали роботу. Попереду планується багато екологічних активностей: інформаційно-просвітницькі кампанії, робочі групи експертів, івенти, фестивалі, тренінги, табори, форуми, літні кінотеатри, формування екопатрульних бригад. Долучайтеся до ініціативи й змінюйте майбутнє тут і зараз», – коментує Президент Всеукраїнського молодіжного руху «Let’s do it Ukraine» Юлія Мархель.

Присутні мали змогу прослухати екологічні майстер-класи, на яких вчили розподіляти вторсировину на фракції, давали інструкції щодо життя Zero Waste та розповіли про новий проєкт організації – Національну мапу пунктів прийому вторсировини, яка доступна за посиланням recyclingpoints.org. Тестували здобуті знання на сортувальному майданчику.

Нові екотенденції присутні вивчали в спеціалізованих крамницях та майстернях, де молодь могла придбати корисні та стильні екологічні речі.  Також учасники долучалися до гри у волейбол, баскетбол та відносно новий вид екоактивнстей – плогінг. Під час нього присутні збирали сміття на бігу. 

Щоб донести інформацію про сортування та відповідальне споживання для найменших, команда Всеукраїнського молодіжного руху «Let’s do it Ukraine» підготували екологічні ігри, уроки етикету для дітей “Бережемо природу”.

У межах фестивалю свої активності презентував дитячий клуб “Доброта”. Разом з дорослими діти мали змогу відчути себе справжніми майстрами під час ліплення фігурок у майстерні “Час кераміки” та долучитися до танцювального майстер-класу. 

Екологічні лекторії, настільні ігри та орігамі підготував для присутніх Міський центр екологічної інформації та культури, а Миколаївська козацька школа провели майстер-класи з малювання, акробатки та показали, як правильно надавати першу медичну допомогу. 

Організатор Всеукраїнський молодіжний рух «Let’s do it Ukraine». Проєкт відбувається за підтримки Міністерства молоді та спорту України, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України, Державного водного агентства України, Українського державного центру позашкільної освіти, Національного еколого-натуралістичного центру, міжнародного фонду PepsiCo Foundation, ряду громадських організацій, генерального партнера проєкту компанії PepsiCo Україна. 

У Миколаєві проєкт відбувається за підтримки Миколаївського міського голови Олександра Сєнкевича та Агенції розвитку Миколаєва.

Офіційна презентація стане стартовою точкою відліку для запуску проєкту по всій України на три роки. Ініціатива наповнена великою кількістю екологічних активностей: соціальна реклама, робочі групи експертів, івенти, фестивалі, тренінги, табори, форуми, літні кінотеатри, формування екопатрульних бригад. Протягом 2021-2023 років організатори допомагатимуть уникати накопичення сміття на пляжах, об’єднувати зусилля громади та місцевих муніципалітетів, налагоджувати співпрацю, організовувати локальні толоки пляжів, сортувати знайдену вторинну сировину й здавати її на перероблення, користуватися багаторазовим пакуванням. Програма сформована таким чином, що кожен рівноцінно зможе стати двигуном змін на краще, незалежно від того, відпочиватиме на морі, озері чи біля річок.

Перша екоекспедиція стартує 19 червня на всіх стратегічних пляжах, також активісти з різних регіонів України приєднаються до проєкту та проведуть толоки на пляжах.

Слідкуйте за новинами на сайті www.letsdoitukraine.org  та в соціальних мережах facebook.com/letsdoitukraineeco, instagram.com/letsdoitukraine, #чистіпляжіразом #letsdoitukraine.

Сьогодні саме час кинути виклик усім перепонам до екологічного майбутнього. Зміни починаються з кожного! Долучайтеся до Всеукраїнського проєкту «Чисті пляжі разом!», мотивуйте й рухайте свою родину та оточення до перспективи чистих вод та берегів. Зробимо пляжі України чистими разом!

Детальна інформація: 0979289870, Анна Ваглай, менеджер зовнішніх комунікацій та за адресою ldupresscenter@gmail.com.