На Закарпатті презентують Всеукраїнський проєкт «Чисті пляжі разом!» (АНОНС, ПРОГРАМА) 

Протягом 21-26 червня на Закарпатті відбудуться офіційні презентації Всеукраїнського проєкту «Чисті пляжі разом!», що покликаний сформувати культуру чистоти, правильного поводження з відходами на пляжах та в зонах відпочинку. Організатори запрошують всіх громадян долучатися з родинами та друзями. Презентації – це частина запуску масштабного проєкту по всій Україні, що сприятиме вирішенню проблеми забруднення сміттям пляжів.   Заходи проведуть […]

Протягом 21-26 червня на Закарпатті відбудуться офіційні презентації Всеукраїнського проєкту «Чисті пляжі разом!», що покликаний сформувати культуру чистоти, правильного поводження з відходами на пляжах та в зонах відпочинку. Організатори запрошують всіх громадян долучатися з родинами та друзями.

Презентації – це частина запуску масштабного проєкту по всій Україні, що сприятиме вирішенню проблеми забруднення сміттям пляжів.  

Заходи проведуть одразу на 4 локаціях:  

 • Ужгород – наб. Незалежності, 4; 
 • Мукачево – парк «Центральний»; 
 • Рахів – амфітеатр «Буркут»; 
 • с. Тур’я Бистра – стадіон. 

Учасники презентацій зможуть взяти участь у різноманітних екологічних активностях, вирушити в екоекспедицію разом з експертами Всеукраїнського молодіжного руху «Let’s do it Ukraine», побути в ролі екопатрульних, стати свідками дослідження екологічного стану пляжу та просто відпочити в колі однодумців.  

Зробимо пляжі України чистими разом, адже зміни починаються з кожного!  

Організатор – Всеукраїнський молодіжний рух «Let’s do it Ukraine».  Більше деталей на сайті letsdoitukraine.org. 

Проєкт відбувається за підтримки Закарпатської обласної державної адміністрації, Міністерства молоді та спорту України, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Державного водного агентства України, Українського державного центру позашкільної освіти, Національного еколого-натуралістичного центру, Всеукраїнського молодіжного центру, Національної молодіжної ради України, Міжнародного молодіжного руху «School Recycling World», Компанії Чела Україна, мобільного додатку EcoHike, міжнародного фонду PepsiCo Foundation, ряду громадських організацій, генерального партнера проєкту компанії – PepsiCo Україна. 

ПРОГРАМА ЗАХОДІВ 

23 червня в м. Рахів, Амфітеатр «Буркут»

 • 20:00  Початок роботи локації. Офіційна презентація, участь поважних гостей та медіа Презентація проєкту на найближчі 3 роки в Україні та Закарпатті, майстер-класи, настільні ігри. Демонстрація активностей проєкту: екопатрульні, екоекспедиція з прибиранням, сортуванням, моніторингом та соціологічним дослідженням.
 • 21:30  Перегляд еко кіно яке змінює свідомість під відкритим небом.

25 червня 2021 року в м. Ужгород, набережна Незалежності, 4

 • 12:00   Початок роботи локації. Зарядка для бадьорості.
 • 12:30-19:00 Презентації кращих практик екологічних проектів. Екоактивності: майстер-класи, настільні ігри, сортувальний майданчик, баскет, волейбол, фотозона, хімічне шоу, майстер-клас з виготовленню екопаперу, дитяча програма з аніматорами, екоквест.
 • 16:00 Офіційна презентація, прес конференція, участь поважних гостей та медіа, презентація проєкту на найближчі 3 роки в Україні та Ужгороді. Загальне фото.
 • 17:00 Демонстрація активностей проєкту: екопатрульні, екоекспедиція з прибиранням, сортуванням, моніторингом та соціологічним дослідженням.
 • 19:30  Музична програма.
 • 21:45  Перегляд фільму під відкритим небом.

26 червня в с. Тур‘я-Бистра, Стадіон

 • 18:00 Старт роботи локації, дитячі атракціони. Спортивні ігри. Місцеве соціальне підприємництво. Екоторбинки. Екологічні перегони. Концерт, танцювальний ансамбль Турянська долина.
 • 19:00  Офіційна частина. Виступ гостей. Екоекспедиція. Екологічні ініціативи.
 • 21:45  Перегляд документального фільму під відкритим небом.

Проєкт наповнений великою кількістю екологічних активностей: екологічні експедиції, моніторингові дослідження пляжного сміття, соціологічні дослідження, толоки з сортуванням, інформаційно-просвітницькі заходи, соціальна реклама, робочі групи експертів, івенти, фестивалі, тренінги, табори, форуми, літні кінотеатри, формування екопатрульних бригад. Протягом 2021-2023 років організатори допомагатимуть уникати накопичення сміття на пляжах та зонах відпочинку, об’єднувати зусилля громади та місцевих муніципалітетів, налагоджувати співпрацю. Програма сформована таким чином, що кожен рівноцінно зможе стати двигуном змін на краще, незалежно від того, відпочиватиме на морі, озері чи біля річок.

Сьогодні саме час кинути виклик усім перешкодам до екологічного майбутнього. Долучайтеся до Всеукраїнського проєкту «Чисті пляжі разом!», мотивуйте, рухайте свою родину та оточення до перспективи чистих вод і берегів. 

Акредитація поважних гостей: 066 319 25 42 Дарина Скиба, координаторка Всеукраїнського молодіжного руху «Let’s do it Ukraine» у Закарпатській області.

Акредитація медіа: 097  928 98 70, Анна Ваглай, менеджер зовнішніх комунікацій та за адресою ldupresscenter@gmail.com.