Як уберегти себе та родину від торгівлі людьми

З початком війни з України вимушено виїхали 4,5 мільйонів людей, більша частина з яких – жінки та діти. Під впливом сильного стресу та горя постраждалі стають особливо вразливими перед шахраями та злочинцями.  Торгівля людьми має багато форм: сексуальна експлуатація, примусове жебрацтво, вилучення органів з тіла тощо.  За даними Мінсоцполітики починаючи від 2000 року за допомогою […]

З початком війни з України вимушено виїхали 4,5 мільйонів людей, більша частина з яких – жінки та діти. Під впливом сильного стресу та горя постраждалі стають особливо вразливими перед шахраями та злочинцями. 

Торгівля людьми має багато форм: сексуальна експлуатація, примусове жебрацтво, вилучення органів з тіла тощо. 

За даними Мінсоцполітики починаючи від 2000 року за допомогою до громадських організацій звернулись понад 15 тисяч українців, які постраждали від торгівлі людьми. Протягом 2019 року 120 осіб постраждало  від торгівлі людьми за кордоном. 

Велика кількість біженців технічно ускладнює роботу державних установ та громадських організацій, тому вразливі категорії населення, такі як жінки з дітьми без супроводу або діти без родинного супроводу, мають бути обачними. 

Щоб запобігти трагедії та не стати жертвою торговців людьми, потрібно пам’ятати про такі прості правила безпеки як: зберігати при собі оригінали документів та ні в якому разі не віддавати їх, триматися групами, переміщатися перевіреним транспортом, не довіряти людям “з вулиці” та з питань поселення та працевлаштування звертатись тільки до перевірених джерел. Також потрібно зареєструватись в країні, де ви плануєте шукати прихистку. Така процедура надає додатковий захист та дозволяє працевлаштуватись або ж отримувати матеріальну допомогу. 

Українська асоціація молодіжних рад, Всеукраїнський молодіжний рух “Let’s do it Ukraine” долучаються до ініціативи Міжнародної організації праці, Київської обласної ради профспілок та Молодіжної ради Профспілки залізничників і транспортних будівельників України та запускають наступний етап адвокаційної кампанії щодо запобігання торгівлі людьми для осіб, які евакуйовуються поїздами  АТ “Укрзалізниця” за кордон. 

Мета адвокаційної кампанії – інформування про основні правила безпеки для земляків за кордоном. З 13 квітня у всіх пасажирських вагонах та вагонах швидкісного руху відповідних напрямків курсування буде розміщена рекламна продукція у вигляді яскравих плакатів. Нагадаємо, що з 4 квітня відповідна інформація вже з’явилась на екранах швидкісних евакуаційних поїздів.

Якщо ви постраждали від торгівлі людьми або стали свідком правопорушення, зверніться до гарячої лінії: 527 – на території України та 112 – на території країн ЄС.