Let’s do it Ukraine офіційно оголосив початок підготовки до Всесвітнього дня прибирання

На території столичного ВДНГ 17 серпня 2022 року за участі знаменитостей, блогерів, інфлюенсерів та медіа, які зібралися разом на одній локації, відбувся VIP зірковий екопікнік. Метою заходу є поширення екологічної культури правильного поводження з відходами, екологічно відповідального життя, та інформування населення про безпечне прибирання в умовах війни. Подію відвідали представники державних установ та зіркові гості: […]

На території столичного ВДНГ 17 серпня 2022 року за участі знаменитостей, блогерів, інфлюенсерів та медіа, які зібралися разом на одній локації, відбувся VIP зірковий екопікнік.

Метою заходу є поширення екологічної культури правильного поводження з відходами, екологічно відповідального життя, та інформування населення про безпечне прибирання в умовах війни.

Подію відвідали представники державних установ та зіркові гості: Руслан Гречаник – Перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України, Марина Попатенко – заступник Міністра молоді та спорту України, Ілона Гвоздьова – хореограф шоу «Танці з зірками», блогерка; Олег Виговський – актор; Даша Харченко – блогерка, Дмитро Жук – хореограф шоу «Танці з зірками», GG Гуляй Город – музичний гурт та інші.

Учасники взяли участь у спеціальних майстер-класах з сортування вторинної сировини, цифрового прибирання, та традиційної толоки. В рамках толоки був проведений інструктаж з протимінної безпеки «Основи мінно-вибухової справи, безпека цивільних громадян».

«Це додаткова можливість привернути увагу до питань, пов’язаних з відходами та екологічними проблемами сьогодення в нашій країні. Цього року, враховуючи війну та карантинні обмеження, плануються нові формати на вибір. Головне дотримуватись правил безпеки. В умовах війни важливо не забувати про довкілля і очищувати нашу землю не лише від окупантів, а й від сміття. Зробимо Україну чистою разом!» – зазначила лідерка «Let’s do it Ukraine» Юлія Мархель.

Організатори оголосили старт підготовки до Всесвітнього дня прибирання в Україні, найбільшої екологічної події осені, який адаптували до сучасних реалій і продовжили у часі з 17 серпня по 17 вересня 2022 року. 

“Сьогодні росія продовжує плюндрувати українське довкілля та перетворювати наші домівки на будівельне сміття. З початку війни в Україні вже утворилася велика кількість відходів руйнації. Масштаби руйнувань вражають. Попри це, приємно бачити, що у такий складний час, українці продовжують звертати увагу на чистоту довкілля – упорядковують подвір’я та сортують відходи. Деякі допомагають рятувальникам розбирати завали та прибирати відходи руйнації”. – зазначив Руслан Гречаник, Перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України

Презентували формати участі, які будуть різні в залежності від географічного розташування та безпеки: 

  •       Для всіх, онлайн – Цифрове прибирання можна реалізувати в будь-якому зручному місці та в будь-який час. Видалення зайвої інформації зі своїх гаджетів, хмарних сховищ, електронних та інтернет-ресурсів, дозволить розвантажити центри баз даних, на підтримку яких витрачається величезна кількість енергії, це прибирання зменшить кількість викидів CO2 в атмосферу – реєстрація результатів на сайті letsdoitukraine.org/digitalcleanup.
  •       Колективні прибирання на території установ, організацій. За такої форми кількість учасників у групі має бути обмежена, а площа – перевірена ДСНС на безпечність, у випадку сигналу тривоги всі мають спускатись в укриття. 
  •       Традиційні прибирання допускаються виключно на рекомендованих локаціях органами місцевого самоврядування. 
  •       Формування Національної мапи пунктів прийому вторинної сировини recyclingpoints.org «Знайди, сортуй, здавай» сортування вторинної сировини та відправка на переробку.
  •       Розбір завалів.

Для закладів освіти оголосили конкурс, детальніше про умови участі можна дізнатися у Положенні за посиланням: https://cutt.ly/nflKgaR

Українців закордоном також запрошують приєднатись, які зможуть організувати онлайн або офлайн прибирання, долучитись до міжнародної події, подякувати приймаючим містам та підтримати своє рідне місто навіть на відстані.

Результати участі кожного у Всесвітньому дні прибирання можна зареєструвати за посиланням до 25 вересня 2022 року включно https://forms.gle/zjQtrZoL3KXZ5hP18

Організатори закликають не робити масові скупчення та брати участь лише у прибираннях на рекомендованих та дозволених локаціях органами місцевого самоврядування, попередньо пройшовши інструктажі техніки безпеки та під час сигналу тривоги проходити в укриття. 

Організатор Всеукраїнський молодіжний рух «Let’s do it Ukraine» спільно з міжнародним рухом «Let’s Do It World» за підтримки Міністерства молоді та спорту України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Київської міської державної адміністрації, Всеукраїнського молодіжного центру, органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадських організацій, об’єднань, соціально відповідального бізнесу та медіа. Партнер заходу Національний комплекс «Експоцентр України», Товариство Червоного Хреста України, ГО «Альфа Сенс Дефенс», «Квіткова мафія». 

 Хай небо буде мирним, а Україна чистою!

Контактна особа:

066 444 51 43 – Анастасія, PR-директор та координатор із зовнішніх комунікацій Let`s do it Ukraine

Київ, ВДНГ, павільйон №5

17 серпня 2022 року 

16:00-18:00