Всесвітній день вторинної переробки разом з найбільшим екорухом країни Let`s do it Ukraine

Найбільший екорух країни “Let`s do it Ukraine” попри війну, продовжує свою екологічну діяльність, щоб зустріти перемогу у чистій країні! Вже сьогодні – відмовляйтесь від поліетиленових пакетів та переходьте на багаторазові торбинки, сортуйте та формуйте культуру чистоти.   ПРИЄДНУЙТЕСЬ ДО СОРТУВАННЯ ТА ВИГРАВАЙТЕ ПОДАРУНКИ! Цього року українці об’єднуються у Всеукраїнському марафоні роздільного збору відходів та можуть […]

Найбільший екорух країни “Let`s do it Ukraine” попри війну, продовжує свою екологічну діяльність, щоб зустріти перемогу у чистій країні! Вже сьогодні – відмовляйтесь від поліетиленових пакетів та переходьте на багаторазові торбинки, сортуйте та формуйте культуру чистоти.

 

ПРИЄДНУЙТЕСЬ ДО СОРТУВАННЯ ТА ВИГРАВАЙТЕ ПОДАРУНКИ!

Цього року українці об’єднуються у Всеукраїнському марафоні роздільного збору відходів та можуть виграти подарунки від організаторів!

Сортуйте вторинну сировину з 15 по 30 листопада 2022 року, здавайте на переробку;  зареєструйте свій результат участі у Всеукраїнському марафоні роздільного збору відходів в новинах на сайті www.letsdoitukraine.org до 30 листопада включно і автоматично беріть участь у розіграші подарунків. Переможців оголосять 3 грудня 2022 року. 

У марафоні також можуть взяти участь школярі. Заклад загальної середньої або позашкільної освіти, який збере та здасть на переробку найбільшу кількість вторинної сировини в період з 15 листопада по 30 листопада 2022 року та заповніть онлайн форму з результатом, отримає комплект баків для сортування на кожен поверх, тренінг для учнів школи “Ековідповідальне життя” та базовий реквізит для команди екопатрульних.

Зробіть свій внесок у порятунок України від сміття, живіть ековідповідально щодня! 

УВАГА! КОНКУРС ДЛЯ ШКОЛЯРІВ!

З 5 по 25 листопада 2022 року волонтери закликають активних учнів та їх родини з усіх областей в Україні та закордоном брати участь у Всеукраїнському конкурсі “Мішечок”. У межах проєкту також відбудеться конкурс серед учнівської молоді, шкіл та позашкільних навчальних закладах з індивідуальними та колективними номінаціями.

Головний подарунок отримає школа, учні якої пошиють найбільшу кількість мішечків, – принтер для сублімаційного друку.

Реєструйте свої результати, дізнавайтеся більше в нових на сайті letsdoitukraine.org

 

ЯК ПОЧАТИ СОРТУВАТИ? ПОРАДИ ВІД LET’S DO IT UKRAINE!

  1. Знайдіть найближчий до свого будинку пункт, куди можна здати відходи, за допомогою “Національної мапи пунктів прийому вторинної сировини за посиланням” на сайті recyclingpoints.org
  2. Якщо поруч із вами є пункт, проте він не позначений на мапі, додайте його та допоможіть людям поруч із вами також приєднатися до сортування. Не забувайте, що крім адреси, необхідно зазначити графік роботи та контактні дані.
  3. Уважно прочитайте, яку вторинну сировину приймає обраний вами пункт.
  4. Розпочніть роздільний збір відходів. Пам’ятайте, що вторинну сировину приймають в чистому та сухому вигляді. Тож переконайтеся, що на ній немає залишків їжі або рідини.
  5. Принесіть відсортоване до обраного пункту прийому вторинної сировини.

Більше про сортування та види вторинної сировини читайте за посиланням recyclingpoints.org

ЧОМУ ВАЖЛИВО ПОЧАТИ СОРТУВАТИ ВЖЕ СЬОГОДНІ?

Щороку кожен українець генерує в середньому від 300 до 500 кілограмів сміття. При цьому переробляється лише 3-5% побутових відходів, більша ж їх частина відправляється на сміттєзвалища. На сьогодні загальна площа сміттєзвалищ в Україні перевищує 9 тис. га. (а це, на хвилиночку, 12 605 футбольних полів для міжнародних матчів!) Ну і ще трохи для порівняння – це трохи більше, ніж територія Івано-Франківська, Черкас або Чернігова.

 

До речі, якщо ви думаєте, що негативний вплив  сміттєзвалища мають лише на довкілля, то ви глибоко помиляєтеся. Перевантажені полігони та несанкціоновані звалища стають причиною забруднення ґрунту та ґрунтових вод, що в результаті може призвести до негативного впливу здоров’я людини. До прикладу у період гниття поліетиленового пакета, у повітря виділяється понад 70 різних хімічних сполук, жодна з яких не є корисною для нашого організму. Окрім того, такі звалища сміття є середовищем для розмноження комах та гризунів, які є збудниками та переносниками різних інфекційних захворювань, таких як лептоспіроз, сказ, енцефаліт, чума та ін., що в свою чергу має негативний вплив на здоров’я та життя людини. Не можна ігнорувати і вплив війни. Через збільшення населення міст зростає і навантаження на їх звалища та полігони. 

“Розвиток кругової економіки в Україні, забезпечення роботи переробних заводів, розвантаження сміттєзвалищ, заощадження ресурсів планети та країни залежить виключно від кожного з нас. потрібно об’єднатися і формувати екокультуру разом. Сортуйте, здавайте на перероблення, користуйтесь багаторазовим, давайте старим речам друге життя” – наголосила лідерка Всеукраїнського молодіжного руху Let`s do it Ukraine Юлія Мархель

Слідкуйте за анонсами та новинами на сайті letsdoitukraine.org та в наших соціальних мережах https://www.facebook.com/letsdoitukraineeco , https://www.instagram.com/letsdoitukraine/