by Кошуба Анастасія
3 Вересня 2023, 08:32
“Skinscan: я бережу свою шкіру” став першим Healthy партнером Всесвітнього дня прибирання 2023 в Україні
Проєкт “Skinscan: я бережу свою шкіру” став офіційним Healthy партнером Міжнародної акції Всесвітнього дня прибирання «World Cleanup day» 2023 в Україні, що стартує з 16 вересня у всіх регіонах країни. Мета проєкту – підвищити обізнаність про важливість догляду за шкірою та здоров’ям. Тож, цього року проєкт зробив акцент на здоров’ї шкіри в контексті екології та […]
Проєкт “Skinscan: я бережу свою шкіру” став офіційним Healthy партнером Міжнародної акції Всесвітнього дня прибирання «World Cleanup day» 2023 в Україні, що стартує з 16 вересня у всіх регіонах країни.
Мета проєкту – підвищити обізнаність про важливість догляду за шкірою та здоров’ям. Тож, цього року проєкт зробив акцент на здоров’ї шкіри в контексті екології та прибирання. Адже робота дерматоонколога – це також своєрідне «прибирання». Подібно до збирання верхнього шару нашої планети, лікарі-дерматоонкологи займаються «прибиранням» і «чисткою» шкіри людини, органу, в якому людина живе все життя.
“Skinscan: я бережу свою шкіру” включає в себе ряд освітніх заходів та безкоштовних консультацій з дерматологами для населення. Зокрема, фахівці проведуть безкоштовну діагностику шкіри для всіх бажаючих під час Зіркового екопікніку та на центральній локації Всесвітнього дня прибирання.
Довідково
Під гаслом «Хай небо буде мирним, а Україна чистою!» у 24 регіонах з дотриманням обмежень воєнного стану, враховуючи норми безпеки та географічні особливості регіонів, у 2023 році Україна традиційно приєднається до Всесвітнього дня прибирання «World Cleanup Day» разом з мільйонами учасників у 191 країні Світу.
Нагадаємо, що формати участі будуть різні в залежності від географічного розташування та безпеки:
- Для всіх, онлайн – Цифрове прибирання можна реалізувати в будь-якому зручному місці та в будь-який час. Видалення зайвої інформації зі своїх гаджетів, хмарних сховищ, електронних та інтернет ресурсів, дозволить розвантажити центри баз даних, на підтримку яких витрачається величезна кількість енергії, це прибирання зменшить кількість викидів CO2 в атмосферу – реєстрація результатів на сайті letsdoitukraine.org/digitalcleanup.
- Колективні прибирання на території установ, організацій. За такої форми кількість учасників у групі має бути обмежена, а площа – перевірена ДСНС на безпечність, у випадку сигналу тривоги всі мають спускатись в укриття.
- Традиційні прибирання допускаються виключно на рекомендованих локаціях органами місцевого самоврядування.
- Формування Національної мапи пунктів прийому вторинної сировини recyclingpoints.org «Знайди, сортуй, здавай» сортування вторинної сировини та відправка на переробку.
- Розбір завалів.
Важливо! Учасників закликають не робити масові скупчення та брати участь лише у прибираннях на рекомендованих та дозволених локаціях органами місцевого самоврядування, попередньо пройшовши інструктажі техніки безпеки (https://letsdoitukraine.org/2023/08/ldu-instructions-bezpeka-wcd-2023/ ) та під час сигналу тривоги спускатись в укриття. Зібране під час прибирання сміття донести до найближчого сміттєвого баку.
“Skinscan: я бережу свою шкіру” – соціальний проект для профілактики раку шкіри, особливо меланоми, в Україні. За увесь період існування проєкту було обстежено близько 4500 осіб, виявлено біля 120 випадків раку шкіри і ще близько 400 небезпечним родимок. Це некомерційний проект на базі клініки Calm, практична частина якого повністю здійснюється за власні кошти. Проект SkinScan отримав підтримку багатьох професіоналів, лідерів думок і публічних осіб. Надія Матвєєва, Лілія Ребрик, Анна Різатдінова, Дар’я Трегубова, Ілона Гвоздьова, Даша Квіткова, Соломія Вітвіцька підтримали проект.
Слідкуйте за анонсами та новинами на сайті letsdoitukraine.org та в соціальних мережах: www.facebook.com/letsdoitukraineeco , www.instagram.com/letsdoitukraine
Хай небо буде мирним, а Україна чистою!