Команда Let`s do it Ukraine відвідала Південь в рамках проєкту з подолання наслідків повені

Волонтери міжнародного гуманітарного проєкту “Let`s do it Ukraine SOS” 20 березня 2024 року показали хід роботи проєкту з ліквідації наслідків підриву дамби Каховської ГЕС “Подолання наслідків повені в Миколаївській та Херсонській областях, допомога домогосподарствам та об’єктам соціальної інфраструктури «Прибирання, дезінфекція, відновлювальні роботи, підготовка до зими» за сприяння AWO International та за фінансової підтримки Aktion Deutschland […]

Волонтери міжнародного гуманітарного проєкту “Let`s do it Ukraine SOS” 20 березня 2024 року показали хід роботи проєкту з ліквідації наслідків підриву дамби Каховської ГЕС “Подолання наслідків повені в Миколаївській та Херсонській областях, допомога домогосподарствам та об’єктам соціальної інфраструктури «Прибирання, дезінфекція, відновлювальні роботи, підготовка до зими» за сприяння AWO International та за фінансової підтримки Aktion Deutschland Hilft. 

В рамках моніторингового візиту відбулася перевірка виконаних відновлюваних робіт проведених Let’s do it Ukraine у закладах дошкільної та загальної освіти, а також перевірка роботи осушувача повітря. 

Організатори зустрілися із заступником начальника Снігурівської міської військової адміністрації Юлією Завадською, старостою Афанасіївського старостинського округу Василем Хомко, обговорили гуманітарні потреби регіону для подальшої співпраці та відвідали домогосподарства, які постраждали від повені. 

Поважними учасниками місії на Півдні стали Юлія Мархель  – координаторка міжнародного гуманітарного проєту Let’s do it Ukraine SOS, екоактивістка, Девід Старк – програмний координатор  України  та гумантітарних акції AWO International.

Підвищена волога, температурний режим в приміщеннях, пліснява та гризуни стали великими ворогами для цивільного населення після екокатастрофи на Півдні у 2023 році. В наш час дуже важливо об’єднувати зусилля для оперативної віднови України. Дякуємо нашим міжнародним партнерам AWO International за сприяння подоланню наслідків повені та можливість продовжувати нашу гуманітарну місію на Півдні України. Важливі географічні кордони, збереження ресурсів та життя і здоров’я, кожного громадянина. Робимо все можливе щоб родини повернулись до своїх домівок і жили в санітарно безпечних умовах. ” – зазначила Юлія Мархель

З квітня по серпень 2024 року планується продовження проєкту з ліквідації наслідків повені у Снігурівській громаді, буде проведено осушення приміщень, дезінфекція та пест контроль в постраждалих домогосподарствах. 

Більше про проєкт

6 червня 2023 року сталася одна з найбільших техногенних катастроф у Європі – зруйнування дамби Каховської ГЕС. За супутниковими даними, протягом першого тижня після аварії забруднені річкові води простягнулися до р. Дунай, охопивши понад 7300 км2 північно-західного шельфу Чорного моря. У результаті, попри зниження рівня води у Дніпрі, було підтоплено 600 км2, у Херсонській області підтоплено 30 населених пунктів, у Миколаївській – ще 31

Величезна хвиля води з Каховського водосховища змивала все на своєму шляху – сміттєзвалища, каналізації,  кладовища, трупи тварин, небезпечні хімікати тощо. Ця забруднена вода кілька днів “стояла” у будинках. Вода зійшла, люди почали повертатися додому, проте нормально жити там вони так і не змогли, адже будинки не були належним чином просушені та продезінфіковані. 

Проєкт триватиме до вересня 2024 року та сприятиме відновленню інфраструктури постраждалих територій та відновленню навчання в закладах освіти для дітей громади, передбачає підтримку цивільного населення, допоможе громадянам ліквідувати наслідки паводка, підготуватися до зимового сезону та повернутися до своїх домівок.

Поетапне відновлення отримають 192 домогосподарства, яким організатори, волонтери та спеціалізовані компанії допоможуть просушити приміщення, провести дезінфекцію, пест контроль, а частині учасників навіть виділять ресурси для проведення базових ліквідаційних робіт та будуть надавати спеціальну техніку в тимчасове користування безоплатно, щоб пришвидшувати ремонтні роботи. 

Якщо ви маєте зауваження або пропозиції зв’яжіть із нами і ми обов’язково розглянемо ваше зверннення.

Контакти для скарг та пропозицій:

(097) 693 4859 – Анастасія Баглай

(093) 030 7303 – Юлія Мархель

Електронна пошта: letsdoitukraineinfo@gmail.com

 

Довідково

AWO International була заснована в 1998 році як професійна асоціація співробітництва в галузі розвитку та гуманітарної діяльності в рамках німецької соціальної організації «Arbeiterwohlfahrt» (AWO). AWO International спирається на експертизу та великий досвід AWO у Німеччині. Протягом останніх 100 років AWO була невід’ємною частиною німецької соціальної держави. 

У тісній співпраці з національними неурядовими організаціями AWO International працює над тим, щоб незахищені люди могли стабільно покращити свої умови життя. У разі катастроф і кризових ситуацій AWO International бере участь у гуманітарній допомозі та відбудові.

Дізнавайтесь більше на сайті letsdoitukraine.org та на сторінках  соціальних мереж: www.facebook.com/letsdoitukraineeco , www.instagram.com/letsdoitukraine/