by Сурова Марія
Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/vxqznqxc/public_html/wp-content/themes/letsdoit/single.php on line 102
Оберіть вашу мову:
14 Лютого 2025, 10:13
рф ударила по Чорнобильській атомній станції. Що робити людям у разі витоку радіації?
Російські війська атакували територію Чорнобильської атомної станції, завдавши удару безпілотником із фугасною частиною. Уражено укриття, яке захищає світ від радіації зруйнованого 4-го енергоблоку. Президент України Володимир Зеленський повідомив, що: “За першими оцінками, пошкодження укриття суттєві. путін готується й надалі обманювати світ, він точно не готується до переговорів.” Ця атака створює загрозу витоку радіації, що може […]
Російські війська атакували територію Чорнобильської атомної станції, завдавши удару безпілотником із фугасною частиною. Уражено укриття, яке захищає світ від радіації зруйнованого 4-го енергоблоку.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що:
“За першими оцінками, пошкодження укриття суттєві. путін готується й надалі обманювати світ, він точно не готується до переговорів.”
Ця атака створює загрозу витоку радіації, що може призвести до екологічної катастрофи міжнародного масштабу.
Юлія Мархель, лідерка Let’s do it Ukraine:
“Ця атака є не лише злочином проти України, а й глобальною загрозою для планети. Радіація не знає кордонів, і ми маємо бути готовими до витоку радіації і оперативно об’єднатися для захисту життя мільйонів людей та довкілля.”
Якість повітря
Радіаційний фон в місті Чорнобиль станом на 14 лютого 2025 року
знаходиться у своїх типових межах для Чорнобильської зони відчуження і становить 0.166-0.378 мкЗв/год (найменший та найбільший показники за останні 24 години). Показники вимірюються різними пристроями, від онлайн станцій моніторингу до щоденних ручних замірів відповідними державними установами на стаціонарних постах спостереження.
Індекс якості атмосферного повітря у місті Чорнобиль станом на 08:00, 14 лютого 2025 року дорівнює 106 – це шкідливий рівень для чутливих груп забруднення атмосферного повітря, який може спричинити дискомфорт при диханні у людей із захворюваннями легенів, таких як астма, а також у людей з серцевими захворюваннями, дітей і літніх людей.
Що робити людям у разі витоку радіації?
Слідкувати за офіційною інформацією – отримувати оновлення від ДСНС, МОЗ та міжнародних організацій.
Залишатися у приміщенні – за можливості не виходити на вулицю, закрити вікна, двері, вентиляційні отвори.
Підготувати запас води та їжі – використовувати герметичні контейнери для продуктів.
Приймати йодид калію – тільки за офіційними рекомендаціями, щоб зменшити вплив радіоактивного йоду на щитоподібну залозу.
Уникати вживання місцевих продуктів – овочів, фруктів, молока, води з відкритих джерел.
Одягати захисний одяг – якщо доведеться виходити, використовувати респіратор, захисний плащ або дощовик, рукавички.
Очищення після перебування на вулиці – прийняти душ, змінити одяг, щоб уникнути потрапляння радіаційного пилу в організм.
Вплив на довкілля
Радіоактивне забруднення повітря може поширюватися на великі відстані, створюючи загрозу для людей і природи далеко за межами зони ураження. Високий рівень радіаційного фону може спричинити загибель рослин і тварин, що призведе до втрати біорізноманіття. Забруднення водойм матиме довготривалі наслідки для екосистем, впливаючи на питну воду, рибні ресурси та сільське господарство. Радіоактивний пил, що осідатиме на ґрунтах, зробить їх непридатними для вирощування сільськогосподарських культур, що може спричинити продовольчу кризу.
Дізнавайтесь більше в новинах на сайті letsdoitukraine.org та у соціальних мережах:
facebook.com/letsdoitukraineeco / instagram.com/letsdoitukraine / https://www.tiktok.com/@letsdoitukraine
Марія Сурова – координатор із зовнішніх комунікацій, +380 68 722 66 78 press@letsdoitukraine.org